Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Dni SGGW 19-20 maja 2023 r.

zapraszamy do udziału w XXI edycji Dni Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, które w tym roku odbędą się na terenie uczelnianego kampusu na Ursynowie.



Dni SGGW to święto naszej całej akademickiej wspólnoty – pracowników i studentów, ustanowione decyzją Senatu Akademickiego SGGW  w 2000 r., na pamiątkę pierwszej inauguracji roku akademickiego po drugiej wojnie światowej w Warszawie. To nie gdzie indziej, jak w SGGW, 15 maja 1945 r., w ówczesnej siedzibie Uczelni przy ul. Rakowieckiej, po raz pierwszy ponownie zabrzmiały Mazurek Dąbrowskiego i Gaudeamus Igitur, a ówczesny Rektor prof. Franciszek Staff wygłosił do studentów przemówienie ku pokrzepieniu serc.



Inauguracja DNI SGGW  odbywa się zawsze pierwszego dnia (piątek) podczas uroczystego posiedzenia Senatu Akademickiego połączonego z nadaniem tytułu Doktora Honoris Causa SGGW wybitnym postaciom nauki polskiej. W tym roku będziemy świadkami wręczenia dyplomu Panu prof. dr. hab. Leszkowi Żukowskiemu, wieloletniemu nauczycielowi akademickiemu SGGW, dziekanowi Wydziału Technologii Drewna dwóch kadencji, b. Prezesowi Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, wielkiej postaci w historii nie tylko naszej Uczelni, ale i kraju. Piątkowa uroczystość jest również okazją do złożenia podziękowań, wyróżnienia i wspomnienia osób, bez których dokonań nasza Uczelnia nie byłaby taką, jaką jest obecnie.


Serdecznie zachęcamy Państwa do śledzenia
strony internetowej poświęconej wydarzeniu


DNI SGGW  łączą powagę akademickiej uroczystości, wykłady i spotkania naukowe ze studencką młodością, radością i zabawą. SGGW jest uniwersytetem życia, dotykającym w swej działalności najistotniejszych jego aspektów, i takie też są nasze Dni SGGW. Zawsze otwarci na mieszkańców Warszawy i całej Polski, podczas Majówki w SGGW  prezentujemy piękno i nowoczesność uczelnianego kampusu, artyzm uczelnianych zespołów artystycznych, wszechstronny talent i osiągnięcia naszych pracowników, studentów i absolwentów, dążących do poprawy jakości życia oraz zrównoważonego rozwoju. Zawsze cieszymy się z Państwa obecności z nami, mogąc w ten sposób pokazać praktyczny wymiar naszej pracy akademickiej i jej przydatność dla społeczeństwa. Z myślą o odwiedzających prezentujemy naszą ofertę dydaktyczną i dorobek naukowy, udzielamy fachowych porad, prowadzimy pokazy naukowe, organizujemy wystawy, koncerty, zawody i turnieje sportowe, a także konkursy i quizy z nagrodami.


DNI SGGW 




 

Powiązane artykuły

Dzień otwarty SGGW

Zapraszamy tegorocznych maturzystów do odwiedzenia naszej uczelni - 10 lipca 2024, godz. 10:00-15:00

czytaj dalej

Dzień Otwarty SGGW

3 lutego 2024 w Auli Kryształowej SGGW przy ul. Nowoursynowskiej 166 w Warszawie, w godzinach 9:30-15:00, jedyna przyrodnicza uczelnia w Warszawie będzie gościć przyszłych kandydatów i kandydatki na studentów.

czytaj dalej

Rozwiń się w SGGW

Nowe kierunki studiów w roku akademickim 2023/2024

czytaj dalej

Dzień Otwarty last minute w SGGW - 8.07.2023, godz. 10:00-14:00, ul. Nowoursynowska 166, Warszawa

Ostatnia szansa na spotkanie i poznanie szczegółów dotyczących studiów w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego.

czytaj dalej

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego ZAPRASZA - Dołącz do nas!

SGGW to nie tylko uczelnia – to styl życia!

czytaj dalej

CO MOŻNA STUDIOWAĆ W SGGW?

SGGW to nie tylko nauka – to styl życia!

czytaj dalej

Dni Otwarte SGGW 2021

Dni Otwarte online, które odbędą się w dniach 20-24 kwietnia to doskonała okazja dla kandydatów na studia, aby dowiedzieć się jakie przedmioty zdawać na maturze, aby dostać się do SGGW, jakie są zasady rekrutacji oraz który kierunek wybrać, aby realizować swoje pasje.

czytaj dalej

SGGW w QS World University Rankings

W najnowszym QS World University Rankings Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie znalazła się wśród tysiąca najlepszych uniwersytetów świata.

czytaj dalej

Dni Otwarte SGGW 24 - 25 stycznia 2020 r

Zapraszamy wszystkich uczniów szkół średnich, studentów, a także rodziców na Dni Otwarte Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

czytaj dalej

Start po Indeks SGGW

konkurs dla maturzystów

czytaj dalej

Dzień Otwarty w SGGW

Chcesz studiować w SGGW? Przyjdź na Dzień Otwarty w SGGW już 23 lutego 2019 roku!

czytaj dalej

STUDIES IN ENGLISH

In addition to the first-cycle and second-cycle programmes in Polish, the WULS-SGGW offers also study programmes in English. These programmes are only organized in the form of full-time studies.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane