Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

Akademia Ignatianum ZAPRASZA

Ile szkół wyższych, tyle zwyczajów, myśli przewodnich, ale jeden cel – uzyskanie uprawnień do wykonywania wymarzonego zawodu. Na krakowskich uczelniach możemy rozwijać się praktycznie we wszystkich dziedzinach. Wśród nich wyróżniamy Akademię Ignatianum i to właśnie niej będzie poświęcony ten tekst.

Akademia Ignatianum w Krakowie jest jedną z prawie dwustu uczelni jezuickich na całym świecie, które słyną z prestiżu i wysokiego poziomu nauczania. Oprócz zajmowania się szkolnictwem wyższym, jezuici w Polsce prowadzą szkoły gimnazjalne i licealne. Ignatianum prowadzi bezpłatne studia stacjonarne pierwszego, drugiego oraz trzeciego stopnia, a także studia niestacjonarne i podyplomowe. Jednym z plusów dotarcia do Akademii jest to, że mieści się ona zaledwie 700 metrów od Rynku Głównego w Krakowie. 

Do kogo powinniśmy się zwrócić z zapytaniem, jak rzeczywiście jest na danej uczelni? Odpowiedź jest prosta – do studentów. To oni mają najwięcej do powiedzenia, jeśli chodzi o  jakość studiowania. Od nich można dowiedzieć się tego, czego nie ma w żadnych innych informatorach. Dlatego poproszono grupę dwudziestoparolatków, by opowiedzieli w krótkich słowach o swojej uczelni. 

- O Ignatianum dowiedziałam się przez przypadek – mówi Patrycja, studentka pierwszego roku administracji. – Przejrzałam opinie o uczelni na forach, kierunek też wydał mi się ciekawy, więc stwierdziłam, że warto ją wybrać. Na Akademii wykładowcami są między innymi jezuici. Byłam tym miło zaskoczona  – dodaje. 

Uczelnia ta prowadzi następujące kierunki studiów: Filozofia, Psychologia, Kulturoznawstwo, Pedagogika, Praca socjalna, Nauki o polityce, Administracja i polityka publiczna, Zarządzanie i nowe technologie w sferze publicznej, Dziennikarstwo i komunikacja społeczna, Turystyka i rekreacja oraz Filologia angielska.  Więcej o ofercie edukacyjnej uczelni pod adresem: https://studia.ignatianum.edu.pl/

- Psychologia to nauka o zachowaniu człowieka, więc uczę się o tym, czego doświadczam na co dzień – mówi Natalia, studentka psychologii. Jak wyjaśnia, podoba jej się się, że na studiach najpierw ma wykład, a później wiedzę z niego może stosować w praktyce. - Sporo uczę się o przyczynach danego zachowania, a to jest bardzo interesujące – uzupełnia.

Akademia Ignatianum to miejsce, gdzie nie tylko można nabywać wiedzę, ale również rozwijać swoje pasje lub pogłębiać wiarę. Z tej racji, co roku odbywa się Cecyliada, czyli przegląd twórczości akademickiej. - Polega on na zaprezentowaniu przez uczestników (studentów naszej uczelni) swoich talentów, nie tylko takich jak śpiew, czy taniec, ale również teatr, poezja i wiele innych. Ja co roku biorę w tym udział, bo jest to niesamowita impreza. Przede wszystkim można poznać fantastycznych ludzi, którzy są artystycznie uzdolnieni, zawrzeć nowe przyjaźnie i po prostu się bawić! To wspólna zabawa i warto w niej wziąć udział. Nawet jeśli ktoś nie zajmie jednego z głównych miejsc, to i tak nie wychodzi z pustymi rękami, bo organizatorzy przygotowują dla każdego słodki upominek. Po tegorocznym konkursie uczestnicy byli zaproszeni do miejsca, gdzie wszyscy razem zajadali się pizza, świętowali i śpiewali przy dźwiękach gitary. Atmosfera była naprawdę nieziemska, dlatego każdemu polecam wzięcie udziału w tym konkursie – przyznaje Milena

Oprócz tego na uczelni prężnie funkcjonują i tworzą się nowe koła tematyczne. Ich rozwój jest zależny od zaangażowania studentów. Im więcej twórczych studentów, tym lepsze będą tego efekty. 

Jak podkreśla Joanna, studentka administracji, każda uczelnia niesie z sobą coś innego. - Uważam, że Ignatianum wyróżnia atmosfera, jaka tu panuje. Może dlatego, że wszyscy są tu życzliwi, sympatyczni i można liczyć na pomoc starszych kolegów, czy wykładowców. Gdybym teraz znowu miała wybierać, to zdecydowanie Ignatianum – podsumowuje Joanna.
 

Powiązane artykuły

UNIWERSYTET IGNATIANUM W KRAKOWIE

Akademia Ignatianum w Krakowie podniesiona do rangi uniwersytetu

czytaj dalej

Druga tura rekrutacji trwa! Aplikuj i dołącz do nas!

AKADEMIA IGNATIANUM W KRAKOWIE ZAPRASZA!

czytaj dalej

A po maturach szukaliśmy wymarzonych studiów – rekrutacja 2023 za 3…2…1…

Tik tak, tik tak… zegar tyka, a czas na wybór kierunku studiów kurczy się niemiłosiernie! Akademia Ignatianum w Krakowie oferuje bezpłatne studia stacjonarne w samym centrum Krakowa!

czytaj dalej

Tydzień Otwarty Akademii Ignatianum w Krakowie

13.03 - 17.03.2023

czytaj dalej

Studiuj w samym centrum Krakowa !!!

AKADEMIA IGNATIANUM W KRAKOWIE NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY NA STUDIA I STOPNIA ORAZ JEDNOLITE MAGISTERSKIE

czytaj dalej

DLACZEGO MY?

ZALETY STUDIOWANIA W AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE

czytaj dalej

5 kwietnia 2022 Dzień Otwarty Akademii Ignatianum w Krakowie

Na spotkaniu poznacie ofertę edukacyjną, warunki i terminarz rekrutacji, przybliżymy Wam tematykę stypendiów oraz przedstawiamy możliwości wyjazdów zagranicznych podczas studiów

czytaj dalej

Akademia Ignatianum w Krakowie ogłasza II turę rekrutacji

Poznaj kierunki

czytaj dalej

Nowy kierunek studiów podyplomowych: ETYKA DLA NAUCZYCIELI

W AKADEMII IGNATIANUM W KRAKOWIE

czytaj dalej

Dzień Otwarty Akademii Ignatianum w Krakowie

Akademia Ignatianum w Krakowie serdecznie zaprasza do udziału w Dniu Otwartym, który odbędzie się online 14 kwietnia br. w godzinach 17:00-19:00

czytaj dalej

Ignacjański Piknik, czyli Dzień Otwarty w Akademia Ignatianum w Krakowie!

Zwiedzanie uczelni, wykłady otwarte, gry, zabawy, poczęstunek. Start 12.04.2019 godzina 9.30.

czytaj dalej

Ignatianum – obierz właściwy kierunek!

Trwa rekrutacja na studia. Za nami odebranie wyników maturalnych, a przed nami jeden z najważniejszych wyborów w życiu. Jeśli interesujesz się naukami humanistycznymi lub społecznymi, to z pewnością na Akademii Ignatianum w Krakowie znajdziesz odpowiedni kierunek dla siebie. Poniżej przedstawiamy ofertę edukacyjną studiów pierwszego stopnia.

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane