Informator o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych

10 lat Kierunku Architektura

w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu

W piątek 23 kwietnia 2021r. w Górnośląskim Centrum Kultury i Spotkań w Łubowicach przy udziale znamienitych gości m.in. JM Rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu dr Pawła Strózika oraz wójta Gminy Rudnik pana Piotra Rybki, odbyło się przekazanie i  prezentacja 10 projektów studenckich wykonanych w Instytucie Architektury. Tematyka prac dotyczyła adaptacji i modernizacji obiektów położonych na terenie zespołu pałacowo-parkowego w Sławikowie.

Warto zaznaczyć, że studenci Instytutu Architektury podczas trwających w okresie letnim praktyk wakacyjnych wykonali w ostatnich latach m.in. dokumentację pomiarowo-rysunkową blisko 120 kaplic i krzyży przydrożnych, opracowali również inwentaryzacje wielu obiektów w tym spichlerza i wozowni w Sławikowie, których projekty zaprezentowano.

Od początku istnienia w PWSZ, Kierunek Architektura wykorzystuje szanse i możliwości jakie daje współpraca z samorządem czego wyraźnym przykładem jest podejmowanie kolejnych wyzwań na terenie Gminy Rudnik. Jubileusz 10-lecia Kierunku Architektura Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu i 9- letniej współpracy z Gminą Rudnik, był doskonałą okazją do podsumowania dotychczasowych dokonań i deklaracji co do dalszych zamierzeń i działań na rzecz rozwoju naszych społeczności.

Podczas spotkania podkreślano wagę współpracy, sprawne zarządzanie Uczelnią i Kierunkiem oraz wdrażanie innowacyjnych, praktycznych rozwiązań w nauczaniu. Wybrzmiało wyraźnie, że Uczelnia z Raciborza pełni istotną rolę w kształceniu przyszłych kadr w tym inżynierów architektów na Śląsku.

W podsumowaniu dotychczasowej współpracy Gmina Rudnik zadeklarowała pełne wsparcie i otwartość na podejmowanie wspólnych działań na rzecz rozwoju Uczelni i lokalnej społeczności w Gminie, a w kolejnych latach działalności, Architektura w Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu zapowiedziała kontynuację dotychczasowych godnych uznania osiągnięć.
 

Powiązane artykuły

Jak zostać studentem Akademii Nauk Stosowanych w Raciborzu

Wystarczy, że posiadasz zdaną maturę na poziomie podstawowym lub dyplom ukończenia studiów, jeśli interesujesz się kierunkami 2. stopnia.

czytaj dalej

Koncert jubileuszowy na 20-lecie Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu

Serdecznie zapraszamy 19 maja 2022 roku !

czytaj dalej

ABSOLWENCI INSTYTUTU ARCHITEKTURY PWSZ W RACIBORZU LAUREATAMI PRESTIŻOWEGO KONKURSU

Dobre wiadomości z PWSZ w Raciborzu. Absolwenci kierunku architektura Jonasz Matuszczyk i Wojtek Remer zwyciężyli w prestiżowym konkursie „Moontrip”.

czytaj dalej

ARANŻACJA I DEKORACJA WNĘTRZ Z ELEMENTAMI WZORNICTWA

REWOLUCYJNA ZMIANA PROGRAMU NA KIERUNKU EDUKACJA ARTYSTYCZNA

czytaj dalej

Polecane Uczelnie

Najczęściej Oglądane