Dodaj tą szkołę do ulubionych!

Informacje kontaktowe

AMA Film Academy

ul. Romanowicza 6, 30-702 Kraków

Telefon:
+48 514 584 030

Adres e-mail:
sekretariat@akademiamultiart.pl

Adres www:
www.akademiamultiart.pl

AMA Film Academy

O szkole


REKRUTACJA DO AMA FILM ACADEMY 2018/2019

Zostań zawodowym filmowcem z AMA FILM ACADEMY

„Tysiące geniuszy żyje i umiera nieodkrytych - ani przez siebie, ani przez innych”, napisał Mark Twain.

Nie bądź jednym z nich!

Zastanawiasz się, jak zrealizować swoje marzenia i zostać mistrzem w branży filmowej? Teraz możesz uczyć się od najlepszych i stworzyć swój pierwszy film pod okiem profesjonalistów oraz najznakomitszych postaci z branży filmowej. Tę szansę daje Ci AMA FILM ACADEMY która wraz z nowym rokiem akademickim uruchamia NOWE KIERUNKI

w trybie dziennym:
  • MONTAŻ I COLOR GRADING - dwuletni, niespotykany w innych szkołach kompleksowy kurs zagadnień współczesnej postprodukcji obrazu: montażu filmowego i korekcji barwnej.

  • REŻYSERIA - dwuletni, intensywny kierunek przygotowujący do zawodu reżysera i szeroko rozumianego autora różnorodnych form filmowych.

  • OPERATORSKI I OŚWIETLENIOWY - dwuletni, intensywny kierunek na poziomie szkoły policealnej przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na innych kierunkach operatorskich

  • ORGANIZACJA PRODUKCJI FILMOWEJ I MEDIÓW - dwuletni, intensywny kierunek przygotowujący do zawodu asystenta kierownika produkcji i producenta, sprawnie funkcjonującego w realiach nowoczesnego przemysłu filmowego.
w trybie zaocznym:
  • SCENOGRAFIA FILMOWA - dwuletni kierunek przygotowujący do samodzielnej pracy scenografa filmowego. Opiekunem kierunku będzie Alan Starski

Ponadto AMA FILM ACADEMY proponuje uznane już kierunki nauki zawodów filmowych. Wykładowcy AMA główny nacisk kładą na praktyczne podejście do tematyki filmowej i naukę rzemiosła. Niemniej ważna teoria będzie odgrywała również istotną rolę podczas nauki, jednak będzie służyła jako wsparcie praktyki.

AMA FILM ACADEMY to prywatna, interdyscyplinarna szkoła filmowa stworzona przez praktyków i pasjonatów kina o międzynarodowym doświadczeniu z wpisem do Rejestru Szkół Artystycznych Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Założycielem szkoły jest Piotr Lenar – operator, producent filmowy i wykładowca z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem. AMA specjalizuje się w profesjonalnym kształceniu z zakresu nowoczesnych dziedzin audiowizualnych: reżyserii, sztuki operatorskiej, postprodukcji obrazu i dźwięku, scenariopisarstwa, gry aktorskiej, oraz kreatywnej produkcji filmowej. Program nauczania ewoluuje wraz z rozwojem nowych trendów oraz technologii filmowych. Mieści się na Zabłociu, industrialnej dzielnicy Krakowa. Szkoła sąsiaduję z Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK oraz Muzeum Historycznym Fabryka Schindlera. Po drugiej stronie ulicy powstaje Centrum Filmowe Kraków, skupiające artystów i przedstawicieli krakowskiej branży filmowej. Studenci AMA Film Academy to ludzie ciekawi świata i wszechstronni. Wzajemnie wspierają kolejne przedsięwzięcia zarówno te szkolne jak I te zupełnie spoza. Szkoła jest otwarta zarówno na tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z filmem jak i tych, którzy zdążyli się już ukierunkować.

Rada Programowaczuwa nad jakością, spójnością i aktualnością materiału i tematów realizowanych na poszczególnych kierunkach. Jej przewodniczącym jest słynny polski reżyser i producent filmowy, prof. Krzysztof Zanussi, a pozostałymi członkami: Krzysztof Gierat – dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego, Irena Strzałkowska – polska reprezentantka Eurimages oraz Joanna Szymańska – producentka filmowa.W AMA wykładają wyłącznie zawodowi filmowcy oraz doświadczeni wykładowcy innych uczelni polskich i zagranicznych. Zajęcia praktyczne i teoretyczne są realizowane w AMA na poszczególnych kierunkach, kursach i warsztatach.

Kadra AMA to zespół kilkudziesięciu osób związanych bezpośrednio z branżą filmową i multimedialną, uznani filmowcy, technolodzy i technicy filmowi, aktywni zawodowo reżyserzy, operatorzy, producenci, aktorzy, specjaliści od efektów specjalnych VFX, montażyści i dźwiękowcy, oświetlacze i asystenci filmowi, teoretycy filmu i sztuki. Motto AMA to powołanie i zawód. Zdobycie praktycznych umiejętności i zrozumienie celu. To wszystko w nowoczesnych uwarunkowaniach, w technologiach przyszłości.
AbsolwenciAMA FILM ACADEMY znaleźli pracę w zawodach filmowych, tworzą filmy i programy, pracują w studiach filmowych i stacjach Tv.
Zrealizowane w AMA filmy pojawiają się na festiwalach, między innymi: Krakowskim Festiwalu Filmowym, Gdyńskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Debiutów Młodzi i Film w Koszalinie, OFF Camera, 24 HFF, Camerimage czy Etiuda&Anima.

Kontakty, które zdobędziesz podczas praktyk na planie filmowym oraz nauki w szkole, zapewnią Ci możliwość zrobienia wielkiego kroku w karierze filmowej – dzięki temu będziesz mógł się wykazać i ujawnić swoje umiejętności przed najznakomitszymi postaciami polskiego rynku branży filmowej i telewizyjnej.AMA FILM ACADEMY rozpoczęła rekrutację na nowy rok szkolny 2017/ 2018.
W ofercie szkoleniowej znajdziecie zarówno kierunki dedykowane początkującym filmowcom jaki i tym którzy są już na bardziej zaawansowanym poziomie.


KIERUNEK FILMOWY
(STACJONARNY)


To roczny, 2-semestralny stacjonarny kierunek kompleksowej realizacji filmowej, reżyserii oraz sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym.

Daje ogólne umiejętności i wiadomości z zakresu realizacji form audiowizualnych dla potrzeb filmu, telewizji, reklamy, mediów interaktywnych.

Kształcenie ma charakter praktyczny i warsztatowy. Zawodowe umiejętności absolwentów są jednak osadzone na solidnych podstawach teoretycznych. O intensywności procesu kształcenia świadczy liczba godzin kursu: 480 godzin nauki w ciągu roku i 320 godzin zajęć fakultatywnych.Słuchacze na Kierunku Filmowym są za kamerą od pierwszego dnia zajęć, podejmując liczne wizualne, dramaturgiczne i techniczne wyzwania w trakcie nauki.
To dwuletni,stacjonarny niespotykany w innych szkołach kompleksowy kurs zagadnień współczesnej postprodukcji obrazu: montażu filmowego i korekcji barwnej.

Program kierunku obejmuje intensywną naukę montażu obrazu i dźwięku na współczesnych platformach Avid, Adobe Premiere, Final Cut Pro oraz kształcenie z zakresu korekcji obrazu i color gradingu na platformie DaVinci Resolve. Zajęcia na przygotowują do samodzielnej pracy montażysty obrazu oraz do pracy w zakresie color gradingu znajdującego zastosowanie w filmie, TV i reklamie.
Wykładowcami na tym kierunku są znani polscy montażyści i koloryści, specjaliści postprodukcji obrazu.

(STACJONARNY)


To dwuletni, stacjonarny intensywny kurs przygotowujący do zawodu reżysera i szeroko rozumianego autora różnorodnych form filmowych.

W czasie kursu słuchacze tworzą etiudy filmowe, biorą udział w licznych zajęciach praktycznych i warsztatach. Uczestniczą w pracy na planach filmowych; pracują z aktorami, operatorami, scenografami, kostiumografami, dźwiękowcami, kompozytorami i producentami. Wykładowcami AMA są reżyserzy, operatorzy filmowi, aktorzy, technolodzy, teoretycy filmu i akademicy, związani m. in. z Katowicką Szkołą Filmową oraz Szkołą Filmową w Łodzi.


To dwuletni, dzienny kurs na poziomie szkoły policealnej z tematyką podstawową i średnio-zaawansowaną, przygotowujący do zawodu operatora filmowego lub kontynuacji nauki na innych kierunkach operatorskich.

Słuchacze uczą się podstaw sztuki operatorskiej, technologii, pracy z kamerą, szwenkowania, technik rejestracji cyfrowej obrazu, historii sztuki i filmu, języka filmowego, zagadnień kompozycji obrazu, estetyki, światła w filmie, obsługi sprzętu filmowego, budowy kamer filmowych, cyfrowych i DSLR, optyki, definicji obrazu, montażu i postprodukcji obrazu. Uczestnicy kursu pracują z profesjonalnym i nowoczesnym sprzętem, kamerami, optyką, urządzeniami stabilizującymi, jazdą kamery, kranami kamerowymi, kamerami UHD: URSA, RED, ALEXA, Sony, Canon. Mają do dyspozycji duży i profesjonalny park oświetleniowy lamp HMI, LED, Kino Flo i żarowych. Zajęcia odbywają się w studiu zdjęciowym, dekoracji, studiu filmowym i TV, obiektach naturalnych i plenerze.

To intensywny dwuletni kurs przygotowujący do zawodu asystenta kierownika produkcji i producenta, sprawnie funkcjonującego w realiach nowoczesnego przemysłu filmowego.

Kierunek przygotowuje do egzaminu państwowego na Technika Produkcji Filmowej, w przyszłości Asystenta Kierownika Produkcji. Słuchacze uczą się, jak kierować produkcją kompletnego produktu audiowizualnego – od początku procesu organizacyjnego aż do skutecznej sprzedaży filmu lub mediów. Nabywają praktycznych umiejętności zarówno w dziedzinie dużych produkcji filmowych, jak i niszowej, niskobudżetowej kinematografii autorskiej. Program nauczania na Kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Mediów jest idealnie dopasowany do współczesnej struktury produkcyjnej w Polsce i na świecie. Istnieje możliwość uzyskania tytułu licencjata po odbyciu dodatkowych 3 semestrów w porozumieniu z Krakowską Akademią im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego

To dwuletni kierunek, który przygotowuje do samodzielnej pracy scenografa filmowego.

Studenci kierunku Scenografia będą po kolei przechodzić przez poszczególne etapy pracy projektowej, przygotowania i na planie, zdobywając tym samym wszechstronne kompetencje projektowania scenografii w ścisłej współpracy z reżyserem, operatorem oraz resztą twórczej ekipy filmowej. Studia obejmują realizację indywidualnych projektów, udział w realizacjach filmowych innych studentów Akademii, wizyty na profesjonalnych planach, autorskie spotkania z autorytetami z branży, w tym przede wszystkim Master Class z najwybitniejszym polskim scenografem, laureatem Oscara za film S.Spielberga - Allanem Starskim.

Scenografia to kierunek specjalistyczny dający wiele możliwości i perspektyw rozwoju zainteresowań oraz dalszej kariery, nie tylko w filmie, telewizji, teatrze, ale i przy sesjach zdjęciowych oraz reklamie.To dwuletni czterosemestralny kurs obejmujący całokształt zagadnień związanych z realizacją dźwięku i muzyki w filmie, TV, reklamie i multimediach.

Uczestnicy kursu poznają ogólną teorię filmową, teorię i praktykę dźwięku filmowego zarówno w zakresie nagrania dźwięku na planie filmowym jak i jego obróbki w studio. Każdy z uczestników pozna w praktyce całą drogę dźwięku filmowego od planu, przez postprodukcję po zgranie finalne, realizując ścieżkę dźwiękową do szkolnych etiud filmowych, filmów dyplomowych oraz produkcji dokumentalnych i fabularnych.


To dwuletni, 4-semestralny kierunek poświęcony nauce kompleksowej realizacji filmowej w zakresie reżyserii.

W pierwszym roku nauczanie nastawione jest na poznanie podstawowych wymogów filmu, ukazanie natury kinematografii i praktyczne przygotowanie do zawodu reżysera.

Nacisk położony jest szczególnie na praktyczne podejście do filmu i naukę rzemiosła. W drugim roku, nabyte umiejętności będą rozszerzane, specjalizowane i pogłębione. Słuchacze zdobywają umiejętności praktyczne w zakresie reżyserii filmowej.To dwuletni, 4-semestralny kurs w nowoczesny sposób przygotowujący studentów do pracy producenta filmowego.

Podczas zajęć poznają profesjonalne techniki kreowania produktu audiowizualnego - od momentu jego powstania, aż do skutecznej sprzedaży.
Kierunek ten przygotowuje do pracy producenta filmowego w sposób kreacyjny, dając również podstawy umiejętności organizacji produkcji filmowej.

(NIESTACJONARNY)To dwuletni, 4-semestralny kurs sztuki operatorskiej na poziomie podstawowym, średnim i zaawansowanym, przygotowuje do dalszej kontynuacji studiów w zakresie sztuki operatorskiej lub samodzielnej pracy jako operator filmowy wszystkich form audiowizualnych z filmem fabularnym, dokumentalnym i reklamowym włącznie.

(NIESTACJONARNY)To dwuletni, 4-semestralna nauka montażu filmowego, efektów cyfrowych VFX, ani-macji 3D oraz postprodukcji obrazu.
Kurs jest przeznaczony dla tych, którzy zaczynają pracę w postprodukcji filmowej, jak i dla tych, którzy chcą swoje umiejętności pogłębić na poziomie profesjonalnym.

Pierwszy semestr obejmuje naukę wspólną elementów języka filmowego, technologii obrazu i dźwięku, analizy filmowej, konstrukcji dzieła filmowego oraz podstaw wszystkich dziedzin postprodukcji obrazu w filmie.

W drugim semestrze zaczynają się praktyczne zajęcia specjalistyczne w danej specjalizacji. Drugi rok to doskonalenie w praktykowanych specjalizacjach.To roczny, 2-semestralny kurs, przygotowujący studentów do pracy przy filmie fabularnym, serialu oraz formacie dokumentalnym.
Kurs kończy się przygotowaniem autorskiego scenariusza wybranej przez słuchacza formy filmowej.
Zaletą kierunku jest możliwość praktycznej realizacji tekstów i obrócenia ich w formę filmową na innych kierunkach w AMA.To dwuletni, 4-semestralny kurs aktorstwa filmowego, obejmujący pracę z kamerą, specyfikę pracy na planie zdjęciowym, współpracę z reżyserem i operatorem. Absolwenci kursu są w pełni przygotowani do pracy w filmie i telewizji.
Kurs przeznaczony jest zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych aktorów.To zaawansowany, roczny kurs polegający na indywidualnej pracy nad realizacją filmu w profesjonalnych warunkach, mistrzowskich konsultacjach z uznanymi autorytetami reżyserskimi oraz na obowiązkowej, indywidualnej praktyce w filmowych firmach produkcyjnych, stacjach TV.To semestralny kurs sztuki operatorskiej, przygotowujący na poziomie zaawansowanym do dalszej kontynuacji studiów filmowych lub też samodzielnej pracy operatorskiej.
Kurs przeznaczony jest dla absolwentów AMA oraz innych szkół: filmowych, artystycznych, plastycznych i fotograficznych. Wymagany średni stopień zaawansowania operatorskiego.


ZAPRASZAMY !

Więcej inf. o zasadach rekrutacji:
http://akademiamultiart.pl/zasady-rekrutacji/

Galeria uczelni

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec