Dodaj tą szkołę do ulubionych!

Informacje kontaktowe

Uniwersytet Łódzki

ul. Narutowicza 68, 90-131 Łódź

Telefon:
42 635 41 78, 635 40 86

Fax:
42 665 57 71, 635 40 43

Adres e-mail:
rekrutacja@uni.lodz.pl

Adres www:
www.uni.lodz.pl

Uniwersytet Łódzki

O uczelni

Uniwersytet Łódzki
powstał 24 maja 1945 roku. Obecnie nasz uniwersytet jest jedną z największych polskich uczelni państwowych, na którym studiuje blisko 40 tysięcy młodych ludzi.
Na macie możliwość podjęcia studiów na 90 kierunkach i 190 specjalnościach w ramach 12 wydziałów. Oferujemy kształcenie w zakresie nauk humanistycznych, ekonomicznych, przyrodniczych, społecznych i ścisłych. Istnieje również możliwość wyboru studiów inżynierskich.

kształci na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, studiach doktoranckich i podyplomowych oraz na kierunkach prowadzonych w całości w językach obcych lub kończących się podwójnymi dyplomami. Większość kierunków studiów posiada Certyfikat Jakości Kształcenia przyznawany przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną oraz pozytywne opinie Państwowej Komisji Akredytacyjnej.

Osoby o szerokich zainteresowaniach i interdyscyplinarnych uzdolnieniach mogą kształcić się na prestiżowych Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Matematyczno-Przyrodniczych lub Międzyobszarowych Indywidualnych Studiach Humanistyczno-Społecznych.

Wspieramy Twój rozwój przez cały okres studiów.


Możesz skorzystać z projektu „MENTORING – Absolwent VIP”, który włącza wybitnych absolwentów uczelni – grono prezesów i menedżerów największych firm z Łodzi i regionu – w proces rozwoju kariery naukowej i zawodowej najzdolniejszych studentów.
jest pomysłodawcą i organizatorem wielu inicjatyw ułatwiających studentom podjęcie aktywności zawodowej. Biorąc udział w naszej Akademii Kompetencji, czyli cyklu bezpłatnych warsztatów prowadzonych przez przedstawicieli firm i instytucji nabywasz nowe umiejętności, poszerzasz wiedzę i zdobywasz informacje dotyczące kultury organizacyjnej danego pracodawcy. XVII edycja Akademii Kompetencji to zrealizowane 40 szkoleń prowadzonych przez blisko 30 firm i instytucji dla ok. 1000 studentów i absolwentów. Podczas Uniwersyteckich Targów Pracy pracodawcy przedstawiają specyfikę swojej działalności studentom i absolwentom Uczelni. W ostatniej edycji UTP wzięło udział blisko 6 000 odwiedzających i 47 firm i instytucji.
Chcesz przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej? Recruitment Day to unikatowa formuła wstępnych rozmów rekrutacyjnych na stanowiska pracy, praktyk i staży, prowadzonych na uczelni. Każdy kandydat może w ciągu jednego dnia odbyć od kilku do kilkunastu rozmów kwalifikacyjnych. Dzięki nowatorskiej formule pracodawcy mają możliwość sprawdzenia w krótkim czasie nawet kilkunastu kandydatów.


Kierunki Studiów – ciekawostki.

  • Kierunki Rachunkowość i Finanse i Rachunkowośc (Wydział Zarządzania) otrzymały akredytację Association of Chartered Certified Accountants (ACCA). Zwalnia ona absolwentów kierunku Rachunkowość z egzaminów F1, F2, F3, F4, F6 zaś absolwentów kierunków FiR z egzaminów F1, F2, F3, F5, F7 w ramach kwalifikacji ACCA. Jest to pierwsza w Polsce akredytacja dla kierunków studiów prowadzonych w języku polskim.

  • Superkomputery i symulacje to nowa specjalność na Informatyce (Wydział Fizyki i Informatyki Stosowanej) uruchomiona w 2015 we współpracy z firmą Atos Polska S.A. i z Narodowym Centrum Badań Jądrowych.

  • Prawo zajęło drugie miejsce pod względem zdawalności na aplikacje korporacyjne, a pierwsze miejsce pod względem zdawalności do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury.

  • U nas możesz studiować na 2 uczelniach jednocześnie np. na kierunku Studia Polsko-Niemieckie prowadzonych przez Wydział Filologiczny i Uniwersytet w Ratyzbonie

  • Posiadamy wiele kierunków studiów międzywydziałowych np. Geoinformacja, Gospodarka przestrzenna, Regionalistyka kulturowa, Nanotechnologia


Współpraca międzynarodowa.

Studiując na Uniwersytecie Łódzkim możesz wyjechać na stypendium zagraniczne do jednej z uczelni partnerskich dzięki 224 umowom partnerskim i 700 umowom dwustronnym w ramach programu Erasmus+. Dodatkowo uczestnicząc w programie Erasmus Mundus możesz podjąć naukę w takich krajach jak: Argentyna, Peru, Meksyk, Chile, Brazylia czy Nikaragua.

Zakwaterowanie i życie studenckie.

Dbamy o komfort Twojego studiowania, dlatego sukcesywnie ulepszamy naszą infrastrukturę. Kampus jest zintegrowany z osiedlem akademickim Lumumbowo, na które składa się 10 akademików, w których czeka kilka tysięcy miejsc dla osób spoza Łodzi. Wysoki standard naszych akademików został doceniony! W pierwszej dziesiątce rankingu, przeprowadzonego przez studencki miesięcznik „Dlaczego” dla 100 najlepszych akademików w kraju, znalazły się aż dwa Domy Studenckie Uniwersytetu Łódzkiego: X DS "Olimp" i II DS "Balbina". Poruszanie się pomiędzy wydziałami zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Kampus jest położony wśród terenów zielonych, parków, ścieżek rowerowych, a jednocześnie dobrze skomunikowany z centrum Łodzi.
Na terenie kampusu znajduje się Centrum Wychowania Fizycznego i Sportu, gdzie możesz odpocząć po intensywnej nauce korzystając z basenu, siłowni czy hali sportowej. Od 2014 roku możecie również korzystać z kompleksu boisk sportowych, w skład którego wchodzą: boisko wielofunkcyjne (do gry w piłkę nożną i tenisa ziemnego), do koszykówki oraz do siatkówki i badmintona. Na terenie kompleksu znajdują się także stoły do gier planszowych.Co po studiach?


Uczelnia odgrywa znaczącą rolę w życiu miasta i regionu. Spośród jej absolwentów wywodzą się osoby, piastujące najważniejsze urzędy w kraju, premierzy, ministrowie, członkowie Rady Polityki Pieniężnej i innych wiodących instytucji.

Ukończenie naszej uczelni daje Ci gwarancje dobrych zarobków. Z badania wynagrodzeń absolwentów uniwersytetów publicznych w Polsce w 2015 roku, przygotowanego przez portal wynagrodzenia.pl wynika, że absolwenci Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Łódzkiego i Uniwersytetu Gdańskiego mogą pochwalić się najwyższymi zarobkami. W Ogólnopolskim Badaniu Wynagrodzeń w 2015 roku wzięło udział 23 002 absolwentów studiów magisterskich. Całkowite przeciętne miesięczne wynagrodzenie brutto połowy z nich było nie mniejsze niż 4 120 PLN.


Zapraszamy!

ZapiszZapisz
Galeria uczelni

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec