Dodaj tą szkołę do ulubionych!

Informacje kontaktowe

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT

ul. Gen. Witolda Urbanowicza 2, 00-908 Warszawa

Telefon:
261 837 938, 261 837 939, 261 837 956

Fax:
261 837 938

Adres e-mail:
rekrutacja@wat.edu.pl

Adres www:
www.wat.edu.pl

Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT

Dzień otwarty w WAT


Zapraszamy na dzień otwarty 24 marca 2018 roku.Poniżej relacja z dnia otwartego 25 marca 2017 roku.

25 marca 2017 r. Wojskowa Akademia Techniczna otworzyła swe podwoje dla wszystkich, którzy chcieli zapoznać się z ofertą edukacyjną, uzyskać aktualne informacje o możliwościach nauki w Akademii, zasadach rekrutacji na studia stacjonarne i niestacjonarne I, II i III stopnia, wojskowe i cywilne. Do tego jedynego dnia w roku akademickim przygotowali się wszyscy – władze uczelni, wydziały, Oddział Organizacyjno-Szkoleniowy, Dział Organizacji Kształcenia,  Batalion Szkolny,  Studium Wychowania Fizycznego, Biblioteka Główna WAT, studenci i podchorążowie.

Od 8.00 rano hol w budynku Klubu Wojskowej Akademii Technicznej licznie wypełnili przyszli studenci, ich nauczyciele-opiekunowie,  rodzice, a i niejednokrotnie dziadkowie. Nie brakowało młodzieży z klas mundurowych i szkół im. gen. S. Kaliskiego.Na wszystkich odwiedzających naszą uczelnię w Dniu Otwartym czekały znakomicie przygotowane stoiska wydziałowe, udostępniające kompleksowe informacje o możliwościach kształcenia, kierunkach, specjalnościach, działalności kół naukowych, bazie sportowej, bibliotece, a także warunkach socjalnych – akademikach, stołówkach, itp.

Na spotkanie w auli Klubu WAT, przybyli przedstawiciele kierownictwa uczelni: rektor-komendant płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, cz.p.o. prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król, prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz, prorektor ds. naukowych prof. dr hab. inż. Krzysztof Czupryński a także kadra zawodowa Oddziału Organizacyjno-Szkoleniowego oraz Działu Organizacji Kształcenia.


O godz. 9.00 oficjalnego  otwarcia  Dnia  Otwartego dokonał  rektor-komendant WAT płk dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, witając serdecznie wszystkich przybyłych:

” Szanowni Państwo. Drodzy młodzi Przyjaciele,. Serdecznie witam w uczelni szczególnej, która ma już ponad 60.letnią tradycję, elitarnej, która wykształciła kilkadziesiąt tysięcy oficerów i prawie tylu studentów cywilnych./…/ Dzisiejsze spotkanie służy temu, aby poinformować was o możliwościach, jakie dają studia w Wojskowej Akademii Technicznej. A możliwości są naprawdę duże. /…/ W tym roku jest duża szansa dla kandydatów na studia mundurowe, ponieważ po raz pierwszy od wielu lat, rekrutujemy 600 kandydatów na jeden rocznik. To wielka szansa dla was./…/ Dla studiujących na studiach cywilnych jest także szansa na przeniesienie się po 1.roku na studia wojskowe./…/ Ta ścieżka studiowania nie jest aż tak szeroka, ale jest to pewna furtka przeniesienia się, na miejsca które się zwolniły./…/Życzę miłego pobytu i miłych wrażeń w naszej uczelni”

Sala kinowa, gdzie odbywało się spotkanie informacyjne dot. oferty edukacyjnej i zasad rekrutacji do Wojskowej Akademii Technicznej na rok akademicki 2017/2018, którą przedstawił prorektor ds. kształcenia dr hab. inż. Zdzisław Bogdanowicz, dosłownie pękała w szwach.
Ogromne zainteresowanie  budziła charakterystyka  studiów wojskowych, prezentowana przez podchorążych V. roku studiów., wzbogacona w tym roku o specjalnie na tę okoliczność, przygotowane przez Sekcję Technik Multimedialnych Działu Promocji WAT,  dwa kilkuminutowe filmy dot. wybranych aspektów szkolenia wojskowego.

Niewątpliwie wielką atrakcją było zwiedzanie Wydziałów WAT i ich laboratoriów oraz pokaz sprzętu wojskowego, prezentowanego na Placu Apelowym. Odbywało się to w grupach zorganizowanych pod opieką Batalionu Szkolnego WAT.

Zainteresowani mieli również niepowtarzalną okazję zajrzeć do wojskowego akademika.

Studium Wychowania Fizycznego zaprezentowało filmy dotyczące kwalifikacji z WF na studia wojskowe oraz wybrane sekcje i zawody sportowe. Dodatkowo pracownicy centrum rehabilitacji przeprowadzali dla chętnych test wydolnościowy na trenażerze wioślarskim oraz badania na analizatorze składu ciała.

Bardzo atrakcyjnie prezentował się nasz akademicki chór, na zorganizowanym stoisku ukazującym sukcesy studentów i obrazującym ich studencką aktywność.

Trudno było również nie zauważyć studentów pododdziału historycznego, przed budynkiem Klubu WAT, przy żołnierskim kociołku.

Gościnnie podjęliśmy  wszystkich smaczną, wojskową grochówką.


Zapraszamy na:
Zapisz
Galeria uczelni

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec