Dodaj tą szkołę do ulubionych!

Informacje kontaktowe

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości

ul. Akademicka 12, 27-400 Ostrowiec Świętokrzyski

Telefon:
(41) 260 40 40, 260 40 41,

Fax:
(41) 263 21 10

Adres e-mail:
rekrutacja@wsbip.edu.pl

Adres www:
www.wsbip.edu.pl

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości

O szkole

Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości została utworzona na podstawie decyzji Ministra Edukacji Narodowej nr DNS-3-0145-51/AM/96 z dnia 19.03.1996 r. Jest wpisana do rejestru wyższych uczelni niepaństwowych pod numerem 82.
 
Studia pierwszego stopnia (licencjackie) w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości trwają 3 lata, studia pierwszego stopnia (inżynierskie) 3,5 roku. Rok akademicki podzielony jest na dwa semestry.
 
WSBiP może pochwalić bazą naukowo-dydaktyczną. Posiadamy 3 budynki o łącznej kubaturze 12 500 m2. Budynki B, C usytuowane są przy u. Akademickiej 20, budynek A przy ul. Akademickiej 12. 
Do potrzeb dydaktyki w bloku B znajdują się: 2 aule na 177 osób, 1 aula na 180 miejsc, 5 laboratoriów komputerowych po 18 stanowisk komputerowych ze stałym łączem internetowym, 3 laboratoria językowe, 3 pracownie projektowe.

W bloku C znajduje się 11 sal ćwiczeniowych, pracownie: anatomii, masażu, umiejętności pielęgniarskich, kinezyterapii, fizykoterapii, fizjologii; dziekanat, biblioteka z czytelnią.

Uczelnia posiada dom studencki na bloku D na łączną liczbę 150 miejsc z dostępem do Internetu w każdym pokoju. WSBiP dysponuje bankiem informacji o kwaterach prywatnych.
 
 
Z życia uczelni
  • W WSBiP tradycją stał się już cykl „Spotkań z luminarzami świata polskiej nauki, polityki i biznesu”. Między innymi gościli tu Janusz Korwin-Mikke, prezes Zbigniew Niemczycki, prof. Bronisław Geremek, b. Minister Spraw Zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz, dr Henryk Goryszewski, prof. Wiesław Chrzanowski, b. Marszałek Senatu prof. Longin Pastusiak, b. wice-premier Marek Pol, Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, Prezes PZPN Michał Listkiewicz.
  • WSBiP dąży do rozwoju na różnych płaszczyznach, m.in. kontaktów międzynarodowych, ukierunkowanych na wymianę studentów, a docelowo utworzenie wspólnych programów dydaktycznych.
  • Umowy o współpracy zawarto np. z uniwersytetem w Holandii i dwoma uniwersytetami z Ukrainy. Pierwsze z w/w porozumień umożliwia najlepszym absolwentom WSBiP roczną edukację w Dronten w Holandii oraz uzyskanie holenderskiego tytułu inżyniera.
  • W 2005 roku władze WSBiP podpisały dwie kolejne umowy o współprace. Pierwsza z nich jest to umowa z Kaunas College, Kowno - Litwa. Druga umowa została podpisana z Abant Izzet Baysal University w Bolu - Turcja. W najbliższym czasie zostaną podpisane dwie kolejne umowy z Sting Academy, Brno – Czechy oraz Eötvös József College, Baja – Węgry oraz Universita G. D’Annuzio, Chiet’i-Pescara – Włochy.
  • Oprócz współpracy zagranicznej WSBiP współpracuje również z uczelniami krajowymi, tj.: Uniwersytet Rzeszowski, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, Wyższa Szkoła Humanistyczna w Pułtusku, Akademia Finansów w Warszawie, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza w Sandomierzu, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy Jana Kochanowskiego w Kielcach, Wyższa Szkoła Ekonomii, Turystyki i Nauk Społecznych w Kielcach.
  • W WSBiP powstała również Akademia Lokalna Cisco, której ideą jest możliwość wydawania honorowanych na całym świecie certyfikatów, potwierdzających znajomość poszczególnych modułów informatycznych.
  • Zaletą Wyższej Szkoły Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. jest bardzo dobrze wyposażona biblioteka, licząca ponad 50 tys. woluminów.
  • Wyższa Szkoła Biznesu i Przedsiębiorczości w Ostrowcu Św. cyklicznie wydaje również własne publikacje, mi.in. Zeszyty Naukowe, w których najlepsi studenci mają możliwość publikowania fragmentów swoich prac dyplomowych.
  • Samorząd studencki w WSBiP działa bardzo prężnie. Jest organizatorem otrzęsin dla studentów I roku, podczas których oprócz zabawy odbywają się liczne konkursy. Co roku przedstawiciele samorządu organizują Juwenalia. Samorząd studencki, dbając o dobrą zabawę i odpoczynek od codziennej nauki, zapewnia rozrywkę dla studentów w postaci organizowania Kabaretonów, spotkań z muzykami i aktorami. W WSBiP istnieje również Rockowy Zespół muzyczny „Ground Swell" oraz kabaret studencki.

Sport i Ośrodki Kultury Studenckiej

W WSBiP bardzo prężnie działa Klub Uczelniany AZS, który organizuje życie sportowe, rekreacyjne i turystyczne. Członkowie KU AZS uczestniczą w licznych imprezach sportowych, współdziałają w organizowaniu zawodów sportowych. Co roku w WSBiP odbywają się zawody w piłkę halową o puchar Rektora WSBiP, udział w niej biorą uczniowie szkół ponad-gimnazjalnych z Ostrowca Św. i okolic. KU AZS WSBiP posiada I ligową drużynę siatkarek KPS AZS KSZO  oraz własną drużynę tenisa stołowego, która bierze udział w rozgrywkach międzyuczelnianych oraz mistrzostwach województwa świętokrzyskiego. Tradycją stało się już organizowanie corocznych mistrzostw WSBiP w tenisie stołowym.
KU AZS jest również organizatorem rajdów rowerowych i pieszych, w których bardzo chętnie uczestniczą studenci WSBiP.


Kadra

W WSBiP zatrudnionych jest 165 osób, w tym:
• 43 profesorów,
• 17 docentów,
• 29 doktorów
• oraz 80 innych nauczycieli akademickich (asystenci, lektorzy, instruktorzy).

Rekrutują się oni z:
• Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie,
• Uniwersytetu Warszawskiego,
• Uniwersytetu Jagiellońskiego,
• Uniwersytetu Rzeszowskiego
• UMCS w Lublinie,
• Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie,
• Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie,
• Uniwersytetu Medycznego w Lublinie,
• Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie,
• Uniwersytetu Humanistyczno-Przyrodniczego Jana Kochanowskiego w Kielcach
• Politechniki Radomskiej.

Ponadto wykłady monograficzne prowadzi większość członków Rady Programowej oraz prezesi niektórych spółek i banków.Galeria uczelni

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec