Dodaj tą szkołę do ulubionych!

Informacje kontaktowe

Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI

Pl. Inwalidów 10, 01-552 Warszawa

Telefon:
731 788 299, 22 869 90 16

Fax:
22 869 90 16

Adres e-mail:
studiosztuki@studiosztuki.pl

Adres www:
www.studiosztuki.pl

Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI

szkoła charakteryzacji, wizażu, stylizacji i projektowania

Studio Sztuki to założona w 1992 roku w Warszawie najstarsza, niepubliczna szkoła artystyczna w Polsce. Podziwiamy z dużą satysfakcją osiągnięcia naszych absolwentów w zakresie charakteryzacji, wizażu, perukarstwa, stylizacji fryzur, stylizacji kostiumu, kreacji wizerunku, projektowania ubioru, grafiki komputerowej i animacji . Serdecznie zapraszamy absolwentów szkół średnich oraz (coraz częściej nas odwiedzających) absolwentów szkół wyższych, którzy pragną swoje pasje artystyczne przekształcić w działalność zawodową. Posiadamy uprawnienia szkoły publicznej.Oferta

Czy masz zacięcie artystyczne? Lubisz tworzyć i kreować? A może myślałeś o tym, aby zdobyć zawód plastyka? Jeśli tak, to doskonale trafiłeś! Nasze studium plastyczne w Warszawie to wymarzona szkoła dla Ciebie. Co możemy Ci zaoferować? Studio Sztuki to przede wszystkim szkoła charakteryzacji, szkoła wizażu, szkoła projektowania oraz szkoła stylizacji. Znajdziesz u nas wiele kierunków artystycznych, które pozwolą na dalszy rozwój Twojej plastycznej kariery. To jednak nie wszystko! Z nami możesz wziąć także udział w kursie grafiki komputerowej, kursie szycia oraz kursie stylizacji fryzur.


:: Charakteryzacja i wizaż

NAJLEPSZA I NAJSKUTECZNIEJSZA SZKOŁA CHARAKTERYZACJI I WIZAŻU CZEKA NA CIEBIE nie obawiaj się, że czegoś nie umiesz; po 24 latach doświadczenia w nauczaniu charakteryzacji i wizażu wiemy, że jeżeli tylko będziesz chciał/chciała się nauczyć to się nauczysz – my w tym pomożemy.

Wiemy też, że nie wszyscy chcą być charakteryzatorami filmowymi, niektórzy spełnią się w pracy wizażysty i dlatego też nasza szkoła charakteryzacji i wizażu to nie tylko szkoła charakteryzacji ale też równolegle szkoła wizażu.

Wizaż to integralna część nauki charakteryzacji . A sam wizaż korzysta z podstaw charakteryzacji.
Zawód: Plastyk
Specjalizacja: charakteryzacja i wizaż
artystyczne policealne studium dzienne , studium plastyczne , dwuletnie z uprawnieniami szkoły publicznej

Pierwsza w Polsce szkoła charakteryzacji i wizażu ; najstarsza i pierwsza szkoła charakteryzacji i stylizacji – aktualnie charakteryzacji i wizażu , która otrzymała uprawnienia szkoły publicznej .Jedyna , która nieprzerwanie prowadzi działalność i chyba nadal jedyna z uprawnieniami szkoły publicznej prowadząca naukę charakteryzacji i wizażu ( naukę stylizacji już na osobnej specjalizacji Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku )

Nasza policealna szkoła charakteryzacji, szkoła wizażu, szkoła stylizacji i szkoła projektowania zapewnia najlepsze przygotowanie do zawodu, o czym świadczy ilość pracujących w zawodzie absolwentów! Wejdź na facebooka Studia Sztuki i kanał Studio Sztuki na Youtubie i obejrzyj przykładowe, niepoprawiane photoshopem zdjęcia makijaży , fryzur i charakteryzacji oraz filmy z wydarzeń szkolnych .

Praktyczne zajęcia w naszym studium charakteryzacji i wizażu Studio Sztuki to: modelowanie i korekta kształtu twarzy, analiza kolorystyczna, makijaż beauty, fotograficzny, makijaże okazjonalny (m.in. na halloween, sylwestrowe, trendowe, modowe, face painting, body painting, historia makijażu, charakteryzacja filmowa ( charakteryzacja teatralna również ale najważniejsza charakteryzacja filmowa ), tworzenie postaci na podstawie scenariusza, tworzenie postaci fantastycznych według własnego projektu, upodobnienia (charakteryzacja portretowa), charakteryzacja 3D (prostetyki m.in. doklejki silikonowe, lateksowe np. nosa, uszu, całej twarzy – maski,) efekty specjalne fx (w tym rany, szramy, poparzenia, choroby, „odczłowieczenia”), praktyczna historia fryzur : czesanie epokowe, stylowe, stylizacja , perukarstwo (w tym np. tworzenie zarostów, tkanie rzęs).Oprócz ćwiczeń w specjalności zawodowej w nasza szkoła policealna charakteryzacji i wizażu zapewnia również zajęcia z historii sztuki ( w tym historia filmu z kostiumami ,makijażami i fryzurami ), rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania, kompozycji, fotografii (w tym nauka narzędzi komputerowych). Zapewniamy (w ramach czesnego) profesjonalne środki do ćwiczeń z charakteryzacji, wizażu, rzeźby , perukarstwa i fryzjerstwa.

Jesteśmy najlepiej w Polsce wyposażoną w profesjonalne środki i akcesoria do charakteryzacji, makijażu, efektów specjalnych (charakteryzacja FX), perukarstwa, czesania stylowego i stylizacji fryzur szkołą charakteryzacji i wizażu, oferującą największą ilość godzin zajęć praktycznych samej charakteryzacji spośród wszystkich szkół charakteryzacji ! Słuchaczom pomagamy w tworzeniu portfolio. Naszemu studium charakteryzacji i wizażu patronuje Kryolan – największa na świecie profesjonalna firma produkująca środki charakteryzatorskie i kosmetyki do makijażu , której charakteryzatorzy realizują największe produkcje filmowe np. „Piraci z Karaibów”. Kryolan patronuje najlepszym scenom operowym i teatrom np. Royal Opera House w Covent Garden w Londynie i programom telewizyjnym np. amerykańskiemu FaceOff.

Absolwenci naszego studium charakteryzacji i wizażu posiadają kwalifikacje do wykonywania zawodu charakteryzatora, wizażysty, stylisty fryzur. Mogą pracować dla potrzeb realizacji filmowej, teatralnej, telewizyjnej, wydawnictw prasowych, teledysków, w przedstawicielstwach firm sprzedających kosmetyki kolorowe, mogą świadczyć usługi osobom prywatnym.U przyszłych studentów szkoły charakteryzacji i wizażu mile widziane zainteresowania (talenty) plastyczne. Najważniejsza jednak dla kandydata na charakteryzatora i wizażystę jest świadomość, że postrzegamy ludzi, ich charakter, wiek, zawód, pozycję społeczną jako zbiór cech zewnętrznych, ubioru, fryzury, makijażu, biżuterii, tuszy i wzrostu. Nieładnie, ale to prawda i dzięki temu charakteryzatorzy mogą budować postacie, zmieniać wiek, zawód, pozycję społeczną, płeć aktora z filmu na film. Budować sympatię dla niego lub niechęć widza. Również pomagać prywatnym klientom akcentować odpowiednio dobranym makijażem i fryzurą zalety urody lub/i cechy charakteru np. przydatne lub konieczne w ich pracy zawodowej.
Ukończenie naszego policealnego studium artystycznego da Ci szansę na pracę na planie filmowym , w telewizji ,przy pokazach mody , produkcjach teledysków ale również jako konsultant makijażu i wizażysta . Ukończenie naszej plastycznej szkoły charakteryzacji i wizażu nauczy Cię także widzieć świat z pozycji zawodowej artysty : Plastyka.

Szkoła makijażu, szkoła charakteryzacji , szkoła wizażu czyli Studio Sztuki Policealne Studium Zawodowe Plastyczne czeka na Ciebie


:: Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku

Zawód: Plastyk
Specjalizacja: Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku

Studio Sztuki to jedyna szkoła policealna , policealne studium artystyczne w Polsce z uprawnieniami publicznymi dla tej specjalizacji.

Nasza szkoła stylizacji ; nauka stylizacji trwa dwa lata trybem dziennym tzn. w poniedziałki, wtorki, środy i czwartki.

W ramach zajęć przedmiotu specjalizacyjnego Stylizacja kostiumu i kreacja wizerunku:
stylizacja na potrzeby różnych mediów (w tym reklamy i filmu), na potrzeby indywidualne, dobór i tworzenie garderoby, modelowanie i podkreślanie atutów sylwetki, historia kostiumu, stylizacja historyczna (w tym biżuteria, nakrycia głowy i buty), współczesne style i trendy .Także szkolenie makijażowe (głównie dobór makijażu – do pełnej nauki wizażu zapraszamy do naszej szkoły charakteryzacji i wizażu ) i podstawa stylizacji fryzur.

W naszym policealnym studium stylizacji i kreacji wizerunku także zajęcia z historii sztuki, rysunku i malarstwa, rzeźby, podstawy projektowania, fotografia .Podstawy projektowania i fotografia rozszerzone o pracę z programami graficznymi : uczymy również od podstaw.

Nieobowiązkowo:
podstawy kroju i szycia , historia filmu (a w nim stylizacja kostiumu, makijaż, charakteryzacja), rysunek żurnalowy, podstawy przedsiębiorczości (praktycznie !).

Polecamy obejrzenie prac absolwentów naszej szkoły stylizacji.

Serdecznie zapraszamy do najstarszego policealnego studium stylizacji. Elitarne , nieduże grupy naszej szkoły artystyczne , artystycznego studium zapewniają indywidualne podejście do każdego studenta. Jeżeli nie studia stylizacji ( których nie ma ) to tylko studium stylizacji Studio Sztuki Policealne Studium Zawodowe Plastyczne .


:: Projektowanie ubioru

Zawód: Plastyk
Specjalizacja: Projektowanie ubioru
dwuletnia szkoła dzienna ( artystyczne studium policealne ) z uprawnieniami szkoły publicznej ( jako jedyna szkoła policealna w Polsce).
 

Zajęcia z projektowania ubioru obejmują: projektowanie ( w tym również nauka narzędzi komputerowych do projektowania : od podstaw ) , rysunek żurnalowy, historię kostiumu, współczesne trendy, kurs stylizacji , kurs konstrukcji i modelowanie form odzieży ( w tym kurs konstrukcji bielizny damskiej ),również podstawy kroju i szycia dla początkujących i zaawansowanych.

W naszej szkole projektowania mody także obowiązkowe zajęcia z historii sztuki, rysunku i malarstwa, rzeźby, podstaw projektowania (kompozycja), podstaw fotografii ( w tym edytorskie programy komputerowe : od podstaw) i m.in. warsztaty projektowania portfolio w ramach zajęć z publikacji multimedialnych.

Indywidualna nauka w małych grupach daje naszemu studium szansę na lepszy komfort nauczania niż w innych szkołach policealnych projektowania ubioru.

Możliwość nauki projektowania mody w języku angielskim jest zaproszeniem do nauki w naszej szkole artystycznej dla obcokrajowców .

W studium Studio Sztuki dla specjalizacji projektowanie ubioru prowadzimy także takie zajęcia jak : historia filmu , makijażu i dobór fryzur na wybieg , praktyczne podstawy przedsiębiorczości.Spełnij marzenia o zostaniu projektantem mody i zapisz się do naszego policealnego studium projektowania.

Najstarsza szkoła projektowania ubioru , studium projektowania czeka właśnie na Ciebie.

Szkoła policealna projektowania mody : Studio Sztuki Policealne Studium Zawodowe Plastyczne to jedyna szkoła projektowania mody z uprawnieniami szkoły publicznej.


:: Publikacje multimedialne

W ramach zajęć z przedmiotu publikacje multimedialne obejmującego projektowanie graficzne oraz techniki graficzne z grafiką komputerową przede wszystkim:

nauka obsługi programów graficznych, projektowanie identyfikacji wizualnej dla firm, projektowanie plakatów, bilbordów, projektowanie oraz komputerowy skład makiet gazet, czasopism, okładek itp., nauka kompozycji, zasad projektowania oraz realizacji projektów graficznych, nauka tradycyjnych i nowoczesnych technik graficznych, projektowanie i przygotowywanie grafik do różnorodnych form druku, podstawy DTP, liternictwo i typografia, fotografia cyfrowa i komputerowe przetwarzanie zdjęć, podstawy filmu i animacji, realizacja produkcji filmów cyfrowych, realizacja teledysków w technologiach komputerowych, realizacja prezentacji interaktywnych oraz gier 2D, realizacja filmów animowanych 2D i 3D, projektowanie stron internetowych oraz obróbka zdjęć, grafik i animacji na potrzeby prezentacji w sieci www, dodawanie efektów specjalnych do animacji, filmów i gier, projektowanie przedmiotów oraz postaci na potrzeby gier 3D, tworzenie wirtualnej rzeczywistości oraz projektowanie budynków, wnętrz w programach 3D.Obowiązkowe zajęcia również z historii sztuki, rysunku i malarstwa, rzeżby, podstaw projektowania (kompozycja), podstaw fotografii.

Zajęcia w małych grupach do 10 osób umożliwiają naukę dla początkujących oraz zaawansowanych.


Studio Sztuki 
szkoła charakteryzacji, wizażu, stylizacji i projektowania

PL. Inwalidów 10
01-552 Warszawa
Tel.: (22) 869 90 16
Tel. kom.: 731 788 299


        

Galeria uczelni

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec