Tu jesteś: Start Aktualnosci

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2011 - edycja jesienna

Czwartek, 01 Wrzesień 2011, 14:41

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniach Edukacyjnych 2011.

TARNOWSKIE
3 listopada 2011 I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 4

GORLICKIE
4 listopada 2011 I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach
ul. M. Kromera 1

czytaj dalej

Dolny Śląsk okiem amerykańskich studentów

Czwartek, 25 Sierpień 2011, 11:19


Ponad 40 studentów z Ameryki prowadziło obserwacje i analizy nad historycznymi pomnikami Dolnego Śląska i Wrocławia związanymi z tematem kulturowego pogranicza. W sobotę (27 sierpnia) w Księgarni Partnerskiej DSW Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań.

czytaj dalej

Zdaj maturę poprawkową z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu!

Środa, 27 Lipiec 2011, 19:15

Nie zdałeś matury z matematyki? Nie martw się. Z nami zdasz egzamin poprawkowy!
Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs poprawkowy, który odbędzie się w dniach od 8 do 19 sierpnia w siedzibie Uczelni przy ul. Ostrowskiego 22 w godzinach: 9:00 – 12:15.

czytaj dalej

Kończę studia i co dalej…

Wtorek, 12 Lipiec 2011, 15:19

Dyplom ukończenia studiów w kieszeni, rynku pracy przybywam – myślą absolwenci szkół wyższych. Zanim jednak nastąpi ślepy atak na pracodawców warto zastanowić się nad sobą. Znajomość siebie – to połowa sukcesu. Na resztę składa się pomysł na karierę i dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne – twierdzą doradcy zawodu.

czytaj dalej

Studentki DSW organizują półkolonie dla dzieci w Kłodzku

Piątek, 01 Lipiec 2011, 16:49

Studentki pedagogiki Wydziału Zamiejscowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku: Beata Kwiatkowska i Maja Zapała, zapraszają dzieci w wieku od 5 do 8 lat do udziału w półkolonii „Ogrody Dziecięce”.

czytaj dalej

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Czwartek, 16 Czerwiec 2011, 09:41

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.

czytaj dalej

O doświadczeniu, dialogu i partnerstwie w Dolnośląskiej Szkole Wyższej

Środa, 15 Czerwiec 2011, 14:07

Mamy nadzieję, że dzięki naszym działaniom uda się nam wypracować rozwiązania, które posłużą do realizacji projektów o charakterze ponadnarodowym, europejskim – tymi słowami powitała uczestników seminarium „Doświadczenie – Dialog – Partnerstwo” Magdalena Mazik-Gorzelańczyk, kierowniczka projektu „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego”.

czytaj dalej

Warsztaty dziennikarstwa internetowego we Wrocławiu

Piątek, 03 Czerwiec 2011, 09:48

Warsztaty z dziennikarstwa internetowego, zajęcia fotograficzne z laureatem Grand Press Photo i na deser spotkanie z Rafałem Ziemkiewiczem. A to wszystko na przestrzeni trzech dni w połowie czerwca, a w dodatku zupełnie bezpłatnie. Akademia Dziennikarstwa Internetowego powraca w odświeżonej i bardzo dynamicznej formie. Takie atrakcje tylko w Wyższej Szkole Zarządzania „Edukacja”.

czytaj dalej

Uroczyste wręczenie nagród w V Konkursie Matematyka i Ekonomia

Środa, 25 Maj 2011, 14:38

Uroczyste zakończenie konkursów wraz z wręczeniem nagród odbyło się we wtorek, 24 maja 2011 r. w Wyższej Szkole Handlowej.

czytaj dalej

Polsko-niemiecka inicjatywa zmniejszy bezrobocie w dolnośląskich powiatach

Poniedziałek, 09 Maj 2011, 10:29

W powiatach oleśnickim i milickim rusza właśnie projekt „Współpraca instytucjonalna na rzecz sukcesu młodzieży – dobre praktyki partnera niemieckiego”. Dzięki niemu wzrosną szanse na znalezienie pracy przez osoby w wieku 15-24 lata. Liderem projektu, który potrwa do 31 maja 2012 roku, jest Fundacja Kształcenia Zawodowego i Międzykulturowego „Faveo”, która realizuje jego cele w partnerstwie z Dolnośląską Szkołą Wyższą oraz Qualifizierungsförderwerk Chemie GmbH.

czytaj dalej

V Konkurs Matematyka i Ekonomia realizowany przez WSH we Wrocławiu i NBP

Czwartek, 05 Maj 2011, 09:17

Drugi etap V już edycji konkursu Matematyka i Ekonomia już za nami.. Tymczasem już dziś zapraszamy na finałowy III etap konkursu: 6 maja w Wyższej Szkole Handlowej.

czytaj dalej

Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu zaprasza na Dzień Otwarty MBA.

Środa, 04 Maj 2011, 11:38

Odbędzie się on 10 maja 2011 (wtorek), godz. 17.30 - 19.30 w sali nr 3/16 przy ulicy Ostrowskiego 22. W programie m.in.: prezentacja programu MBA, wykład otwarty pt. Do we need leaders? , spotkania z pracownikami oraz możliwość obejrzenia uczelni.

czytaj dalej

"Teoria kontra praktyka" debata w WSH we Wrocławiu

Wtorek, 19 Kwiecień 2011, 13:02

czytaj dalej

„V Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjów”

Wtorek, 19 Kwiecień 2011, 11:55

W dniu dzisiejszym, tj. 19 kwietnia 2011 r. w Auli Wyższej Szkoły Handlowej odbywa się V Konkurs Matematyka i Ekonomia.

czytaj dalej

Znamy zwycięzców I Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości

Czwartek, 07 Kwiecień 2011, 10:22

W piątek 01 kwietnia br. odbył się w Świdnicy I Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych. Patronat główny nad Turniejem objął Dolnośląski Kurator Oświaty, natomiast naukowy został powierzony Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu (www.handlowa.eu).

czytaj dalej

„Perspektywy feminizmu drugiej fali. Teorie – ideologie – ruchy społeczne”

Poniedziałek, 04 Kwiecień 2011, 11:13

Dr Bożena Umińska-Keff, autorka „Utworu o Matce i Ojczyźnie”, wystawianego w styczniu przez Jana Klatę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, będzie gościem prof. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz i dra Pawła Rudnickiego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

„Praktyczność wiedzy i umiejętności nauczyciela. Nowy model kształcenia”

Piątek, 01 Kwiecień 2011, 09:49

O założeniach nowego modelu kształcenia i przygotowaniach do zawodu nauczyciela będą w piątek (1 kwietnia) dyskutowali przedstawiciele środowisk naukowych i placówek oświatowych.

- Nowy profesjonalizm w zawodzie nauczyciela wyraża się nie tylko odpowiednim przygotowaniem metodycznym do podjęcia aktywności edukacyjnej, ale także, a może przede wszystkim, umiejętnością rozpoznania zasobów ucznia, jego środowiska rodzinnego oraz udzielenia wsparcia i pomocy w celu optymalnego rozwoju – mówi dr Teresa Chmiel, koordynator merytoryczny projektu. Rola nauczyciela w dobie współczesnych, dynamicznych przemian nie sprowadza się tylko do transmisji wiedzy, dotyczy również przygotowania ucznia do świadomego kreowania własnej kariery edukacyjnej, zgodnej z indywidualnymi potrzebami, możliwościami, predyspozycjami. - W nowej koncepcji nauczania uczeń staje się podmiotem własnych działań, natomiast nauczyciel jest osobą organizującą warunki do uczenia się, diagnozowania i wspierania rozwoju dziecka – dodaje dr Chmiel.

czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie

Czwartek, 31 Marzec 2011, 09:53

Instytut Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zorganizował bezpłatne warsztaty w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie w systemach CAD/CAM CNC MTS V7(4) firmy Matematisch Technische Software-Entwicklung GMBH. Zajęcia przygotowano zarówno dla studentów pierwszego roku studiów inżynierskich na kierunku mechatronika, prowadzonych w PWSW, jak również dla uczniów Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych w Przemyślu, o specjalizacji obrabiarki sterowane numerycznie.

czytaj dalej

Studia magisterskie uzupełniające na kierunku Europeistyka - już w WSH

Środa, 30 Marzec 2011, 09:21

Wychodząc naprzeciw potrzebom XXI wieku Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu jako jedyna niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku wzbogaciła ofertę edukacyjną o kierunek Europeistyka na studiach II stopnia! Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał pozwolenie na uruchomienie kierunku, który otwiera przed absolwentami niepowtarzalną szansę włączenia się do konkurencji na międzynarodowym rynku pracy.

czytaj dalej

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI STUDENCKIEJ

Wtorek, 08 Marzec 2011, 09:28

Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa – porównajmy przygotowania do Euro 2012
Konferencja Studencka już 8 kwietnia 2011 roku w WSH

czytaj dalej

Zapraszamy do odwiedzenia Częstochowskich Targów Edukacyjnych 2011

Czwartek, 03 Marzec 2011, 11:48

Miło nam poinformować, ze w dniu 29 marca 2011 w obiektach IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza przy al. NMP 56 odbywać się będą Częstochowskie Targi Edukacyjne.
Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

czytaj dalej

„Drogi Cudzoziemcze, pozwól sobie pomóc!”

Środa, 23 Luty 2011, 09:09

Postępowanie urzędników i pracowników socjalnych wobec cudzoziemców, to niełatwe zadanie, zwłaszcza, jeśli chce się zachować standardy, jakie powinny obowiązywać w cywilizowanym kraju europejskim. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatycznej zaprasza do udziału w konferencji, „Drogi Cudzoziemcze, pozwól sobie pomóc!”, która odbędzie się 23 lutego 2011.

czytaj dalej

Międzyuczelniane Tragi Pracy - PROFESJA 2011

Poniedziałek, 21 Luty 2011, 12:17

Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich studentów i absolwentów uczelni wyższych na kolejną – XIV edycję Międzyuczelnianych Targów Pracy PROFESJA.

czytaj dalej

Warsztaty dla maturzystów

Piątek, 18 Luty 2011, 09:22

Tegorocznych maturzystów zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących do opracowania i przedstawienia prezentacji maturalnej, które będą prowadzone przez wykładowców Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

czytaj dalej

WSH-megaimprezy

Wtorek, 15 Luty 2011, 09:29

Wrocławski stadion na Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012, którego budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 roku pozostaje jeszcze w budowie, ale nasi specjaliści są już na starcie do zdobycia wyższego wykształcenia, które pozwoli im na profesjonalną organizację mega przedsięwzięć kulturalnych i odnalezienie się w międzynarodo-wym środowisku.

czytaj dalej


poprzednia  | 1 | 2 | ...  | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | następna

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec