Tu jesteś: Start Aktualnosci

„V Konkurs Matematyka i Ekonomia dla uczniów gimnazjów”

Wtorek, 19 Kwiecień 2011, 11:55

W dniu dzisiejszym, tj. 19 kwietnia 2011 r. w Auli Wyższej Szkoły Handlowej odbywa się V Konkurs Matematyka i Ekonomia.

czytaj dalej

Znamy zwycięzców I Wojewódzkiego Turnieju Przedsiębiorczości

Czwartek, 07 Kwiecień 2011, 10:22

W piątek 01 kwietnia br. odbył się w Świdnicy I Wojewódzki Turniej Przedsiębiorczości zorganizowany przez Zespół Szkół Ekonomicznych. Patronat główny nad Turniejem objął Dolnośląski Kurator Oświaty, natomiast naukowy został powierzony Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu (www.handlowa.eu).

czytaj dalej

„Perspektywy feminizmu drugiej fali. Teorie – ideologie – ruchy społeczne”

Poniedziałek, 04 Kwiecień 2011, 11:13

Dr Bożena Umińska-Keff, autorka „Utworu o Matce i Ojczyźnie”, wystawianego w styczniu przez Jana Klatę w Teatrze Polskim we Wrocławiu, będzie gościem prof. Mirosławy Nowak-Dziemianowicz i dra Pawła Rudnickiego w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

„Praktyczność wiedzy i umiejętności nauczyciela. Nowy model kształcenia”

Piątek, 01 Kwiecień 2011, 09:49

O założeniach nowego modelu kształcenia i przygotowaniach do zawodu nauczyciela będą w piątek (1 kwietnia) dyskutowali przedstawiciele środowisk naukowych i placówek oświatowych.

- Nowy profesjonalizm w zawodzie nauczyciela wyraża się nie tylko odpowiednim przygotowaniem metodycznym do podjęcia aktywności edukacyjnej, ale także, a może przede wszystkim, umiejętnością rozpoznania zasobów ucznia, jego środowiska rodzinnego oraz udzielenia wsparcia i pomocy w celu optymalnego rozwoju – mówi dr Teresa Chmiel, koordynator merytoryczny projektu. Rola nauczyciela w dobie współczesnych, dynamicznych przemian nie sprowadza się tylko do transmisji wiedzy, dotyczy również przygotowania ucznia do świadomego kreowania własnej kariery edukacyjnej, zgodnej z indywidualnymi potrzebami, możliwościami, predyspozycjami. - W nowej koncepcji nauczania uczeń staje się podmiotem własnych działań, natomiast nauczyciel jest osobą organizującą warunki do uczenia się, diagnozowania i wspierania rozwoju dziecka – dodaje dr Chmiel.

czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie

Czwartek, 31 Marzec 2011, 09:53

Instytut Mechatroniki Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu zorganizował bezpłatne warsztaty w zakresie programowania obrabiarek sterowanych numerycznie w systemach CAD/CAM CNC MTS V7(4) firmy Matematisch Technische Software-Entwicklung GMBH. Zajęcia przygotowano zarówno dla studentów pierwszego roku studiów inżynierskich na kierunku mechatronika, prowadzonych w PWSW, jak również dla uczniów Technikum Mechanicznego Zespołu Szkół Mechanicznych i Drzewnych w Przemyślu, o specjalizacji obrabiarki sterowane numerycznie.

czytaj dalej

Studia magisterskie uzupełniające na kierunku Europeistyka - już w WSH

Środa, 30 Marzec 2011, 09:21

Wychodząc naprzeciw potrzebom XXI wieku Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu jako jedyna niepubliczna uczelnia na Dolnym Śląsku wzbogaciła ofertę edukacyjną o kierunek Europeistyka na studiach II stopnia! Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego wydał pozwolenie na uruchomienie kierunku, który otwiera przed absolwentami niepowtarzalną szansę włączenia się do konkurencji na międzynarodowym rynku pracy.

czytaj dalej

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONFERENCJI STUDENCKIEJ

Wtorek, 08 Marzec 2011, 09:28

Wrocław, Gdańsk, Poznań, Warszawa – porównajmy przygotowania do Euro 2012
Konferencja Studencka już 8 kwietnia 2011 roku w WSH

czytaj dalej

Zapraszamy do odwiedzenia Częstochowskich Targów Edukacyjnych 2011

Czwartek, 03 Marzec 2011, 11:48

Miło nam poinformować, ze w dniu 29 marca 2011 w obiektach IV Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza przy al. NMP 56 odbywać się będą Częstochowskie Targi Edukacyjne.
Ekspozycje wystawiennicze dla zwiedzających czynne w godzinach od 9-tej do 13-tej.

czytaj dalej

„Drogi Cudzoziemcze, pozwól sobie pomóc!”

Środa, 23 Luty 2011, 09:09

Postępowanie urzędników i pracowników socjalnych wobec cudzoziemców, to niełatwe zadanie, zwłaszcza, jeśli chce się zachować standardy, jakie powinny obowiązywać w cywilizowanym kraju europejskim. Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatycznej zaprasza do udziału w konferencji, „Drogi Cudzoziemcze, pozwól sobie pomóc!”, która odbędzie się 23 lutego 2011.

czytaj dalej

Międzyuczelniane Tragi Pracy - PROFESJA 2011

Poniedziałek, 21 Luty 2011, 12:17

Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego zaprasza wszystkich studentów i absolwentów uczelni wyższych na kolejną – XIV edycję Międzyuczelnianych Targów Pracy PROFESJA.

czytaj dalej

Warsztaty dla maturzystów

Piątek, 18 Luty 2011, 09:22

Tegorocznych maturzystów zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach przygotowujących do opracowania i przedstawienia prezentacji maturalnej, które będą prowadzone przez wykładowców Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

czytaj dalej

WSH-megaimprezy

Wtorek, 15 Luty 2011, 09:29

Wrocławski stadion na Mistrzostwa Europy UEFA EURO 2012, którego budowa ma się zakończyć w czerwcu 2011 roku pozostaje jeszcze w budowie, ale nasi specjaliści są już na starcie do zdobycia wyższego wykształcenia, które pozwoli im na profesjonalną organizację mega przedsięwzięć kulturalnych i odnalezienie się w międzynarodo-wym środowisku.

czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z Wiedzy o Społeczeństwie

Wtorek, 08 Luty 2011, 11:45

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu po raz kolejny organizuje BEZPŁATNE warsztaty przedmaturalne z WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE, na które zaprasza wszystkich chętnych maturzystów.

Warsztaty zawierają tematykę związaną z najtrudniejszymi zagadnieniami realizowanymi na przedmiocie wiedza o społeczeństwie w szkole średniej. Uzupełnione będą stosownymi prezentacjami multimedialnymi a także ćwiczeniami z tekstem źródłowym.

czytaj dalej

29 marca 2011 - Częstochowskie Targi Edukacyjne

Poniedziałek, 31 Styczeń 2011, 13:39

czytaj dalej

„Organizator Megaimprez” - Jedyna taka specjalność w POLSCE dla Ciebie w WSH!

Czwartek, 20 Styczeń 2011, 13:06

Zostały ostatnie wolne miejsca na unikatową specjalność na studiach II Stopnia na kierunku Zarządzanie prowadzoną całkowicie w języku angielskim „Organizator Megaimprez”.

czytaj dalej

Specjalistyczne studia współfinansowane ze środków UE – zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego

Wtorek, 18 Styczeń 2011, 11:25

Partnerstwo Dolnośląskiej Szkoły Wyższej i Portu Lotniczego we Wrocławiu S.A.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ruszyła rekrutacja na nowy kierunek studiów II stopnia (uzupełniające magisterskie) bezpieczeństwo narodowe, specjalność zarządzanie bezpieczeństwem lotnictwa cywilnego, które współfinansowane są ze środków UE. Specjalność, w której partnerem jest Port Lotniczy Wrocław SA, realizowana jest w ramach projektu: Rozwój potencjału dydaktycznego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

czytaj dalej

WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE

Poniedziałek, 17 Styczeń 2011, 10:35

Zostań naszym studentem!
WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE 40 miejsc dofinansowywanych - dzięki dotacji czesne tylko 240 zł miesięcznie Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 12 marca 2011 Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w sesjach dwudniowych: sobota, niedziela

czytaj dalej

A propos PR… spotkanie z Aliną Stahl

Czwartek, 13 Styczeń 2011, 15:20

W najbliższą niedzielę (16 stycznia 2011 r.), w ramach comiesięcznych spotkań dotyczących problematyki public relations, gościem red. Wiesława Gałązki z DSW będzie Alina Stahl - Dyrektor Departamentu PR i Komunikacji w Euro Banku SA. Tematem przewodnim spotkania będzie public relations w sytuacjach kryzysowych.

czytaj dalej

Zawody okręgowe 52. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym

Czwartek, 13 Styczeń 2011, 09:06

Zawody okręgowe 52. edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym zostaną przeprowadzone 15 stycznia 2011 r. w auli Dolnośląskiej Szkoły Wyższej przy ul. Strzegomskiej 55. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji Olimpiady jest „Sport w życiu społecznym”.

Dolnośląska Szkoła Wyższa znalazła się w gronie 16 najlepszych uczelni publicznych i niepublicznych w kraju, tworzących Komitety Okręgowe Olimpiady, która w tym roku została objęta honorowym patronatem Bronisława Komorowskiego, Prezydenta RP. W 2008 r. Rafał Dutkiewicz, Prezydent Wrocławia zgodził się objąć honorowym patronatem zawody okręgowe Olimpiady we Wrocławiu.

czytaj dalej

W dniach od 11 do 14 stycznia 2011 odbywać się będą Podkarpackie Spotkania Edukacyjne.

Wtorek, 04 Styczeń 2011, 11:55

Serdecznie zapraszamy młodzież szkół ponadgimnazjalnych do odwiedzenia
targów.
Skorzystajcie z szansy bezpośredniego kontaktu z uczelniami, które przygotowały
dla Was profesjonalną ofertę. Będziecie mogli rozmawiać z pracownikami i studentami
poszczególnych uczelni. To najbardziej wiarygodne źródło, pytajcie o wszystko: zasady
rekrutacji, warunki studiowania, zakwaterowanie – domy studenckie, wymiana studencka
z uczelniami zagranicznymi. Przekonacie się o słuszności podjętej już decyzji o wyborze
uczelni, bądź też poszukacie innej. Jest jeszcze czas na korektę swoich planów pod kątem
przyszłego kierunku studiów jak i wyboru przedmiotów branych pod uwagę przy rekrutacji.
W profesjonalnie przygotowanych stoiskach ze swoją ofertą czekają na Was pracownicy
działów promocji oraz studenci poszczególnych uczelni, które goszczą w naszych miastach.

Do zobaczenia na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2011.

czytaj dalej

Prestiżowe studia MBA w Wyższej Szkole Handlowej we Wrocławiu

Poniedziałek, 20 Grudzień 2010, 12:38

Wyższa Szkoła Handlowa z dumą przedstawia swój najnowszy i zarazem najbardziej elitarny produkt - studia MBA.
Program MBA w WSH, we współpracy z Leipzig Graduate School of Management, przygotowany został z myślą o ludziach, którzy na co dzień pracują na stanowiskach kierowniczych w średnich i dużych firmach oraz organizacjach: menedżerowie wyższego szczebla, dyrektorzy, przedsiębiorcy, jednak często nie posiadających wykształcenia kierunkowego w tym zakresie. Istotą programu MBA jest wykorzystanie posiadanych już przez uczestników doświadczeń zawodowych z wielu sektorów oraz wsparcie procesu kształcenia poprzez efektywne strategie zarządzania z wykorzystaniem studium przypadków, symulacji oraz wiedzy praktycznej ekspertów.

czytaj dalej

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2011

Wtorek, 14 Grudzień 2010, 14:47

29 marca 2011 roku

Częstochowskie Targi Edukacyjne to szansa i doskonała okazja do przedstawienia szerokiej oferty edukacyjnej Wyższych Uczelni i instytucji związanych z oświatą.

czytaj dalej

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2011

Poniedziałek, 13 Grudzień 2010, 09:13

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych 2011.

czytaj dalej

Wykładowcy WSH u Ambasadora Polski w Waszyngtonie

Piątek, 10 Grudzień 2010, 10:23

Pięcioro wykładowców Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu wzięło udział w spotkaniu z prof. Leszkiem Balcerowiczem w Ambasadzie Polskiej w Waszyngtonie.

Przedstawiciele uczelni ze stolicy Dolnego Śląska skorzystali z zaproszenia dla American University w Waszyngtonie, gdzie od kilku tygodniu odbywają staż naukowy.

czytaj dalej

Jesienny Ogród Sztuk w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie

Poniedziałek, 06 Grudzień 2010, 14:57

W dniach 10-11 grudnia 2010 roku w Wyższej Szkole Ekonomiczno-Informatycznej w Warszawie odbędzie się „Jesienny Ogród Sztuk” - cykl warsztatów i spotkań skierowanych do młodzieży zainteresowanej rozwijaniem swoich talentów artystycznych.

czytaj dalej


poprzednia  | 1 | 2 | ...  | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | następna

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec