Tu jesteś: Start Aktualnosci

WSTiH w Gdańsku - najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki

Wtorek, 15 Maj 2012, 13:24

Gdańska uczelnia - Wyższa Szkoła Turystyki i Hotelarstwa w Gdańsku - po raz kolejny z rzędu uznana została przez branżowe czasopismo "Wiadomości Turystyczne" najlepszą szkołą wyższą kształcącą kadry dla turystyki. Jest się z czego cieszyć, gdyż niż demograficzny drastycznie wstępujący w progi uczelni wyższych może spowodować, iż wiele z uczelni niepublicznych nie przetrwa tej próby. Najlepsi jednak pozostaną.
Jak wynika z przeprowadzonego rankingu – jedna z najlepszych szkół turystycznych znajduje się w naszym właśnie regionie.

czytaj dalej

Dolnośląska Szkoła Wyższa nadal najlepsza! Ranking szkół wyższych 2012

Wtorek, 15 Maj 2012, 13:19

W opublikowanym 15 maja br. rankingu szkół wyższych „Perspektyw” i „Rzeczpospolitej” 2012 r. Dolnośląska Szkoła Wyższa nie odpuściła konkurentom i nadal zajmuje 1. miejsce na Dolnym Śląsku wśród niepublicznych uczelni magisterskich, a w kraju awansowała na 16. z 21. miejsca.

czytaj dalej

BEZPŁATNE WARSZTATY z muzyki, fotografii, wizażu, reklamy i aktorstwa

Poniedziałek, 14 Maj 2012, 12:32

W maju i czerwcu w Szkołach Artystycznych ROE organizujemy bezpłatne warsztaty. W czterech miastach, we Wrocławiu, Warszawie, Poznaniu i Katowicach czekamy na pasjonatów muzyki, fotografii, wizażu, reklamy i aktorstwa.
Zacznij z nami swoją artystyczną przygodę!

czytaj dalej

POMATURZE.pl w CHIP-ie - już w sprzedaży !

Czwartek, 10 Maj 2012, 10:59

Z przyjemnością informujemy Państwa, że do kiosków trafił nowy numer miesięcznika CHIP z dołączoną pełną wersją naszego Informatora o Szkołach Wyższych, Policealnych i Językowych "POMATURZE.pl". Mamy nadzieje, że pomoże on tegorocznym i przyszłym maturzystom w wyborze najlepszej uczelni.

czytaj dalej

Odkryj tajemnice nauki! – Trzecia edycja Dnia Nauki w PWSW

Wtorek, 24 Kwiecień 2012, 16:18

Maj to miesiąc, w którym rozpoczyna się sezon imprez plenerowych. Już 11 maja 2012 r. Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież i mieszkańców do parku Lubomirskich na imprezę edukacyjno-kulturalną Dzień Nauki. Oprócz prezentacji kierunków w PWSW w Przemyślu oraz oferty edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla uczestników.

czytaj dalej

Konferencja o mobbingu w DSW

Środa, 11 Kwiecień 2012, 11:25

Zarówno w krajach europejskich, jak i w Polsce obserwuje się rosnącą liczbę pracowników poddawanych mobbingowi. W Szwecji, gdzie zjawisko psychoterroru zostało opisane, zaobserwowano wzrost liczby mobbinowanych pracowników z 3,5% w lachach 90. do 10% w roku 2010.

czytaj dalej

Konkurs o Indeks Wydziału Zarządzania Informacją PJWSTK

Środa, 21 Marzec 2012, 15:15

MATURZYSTO!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie o indeks wydziału Zarządzania Informacją PJWSTK

Wydział Zarządzania Informacją Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych kształci studentów w zakresie zarządzania, ekonomii oraz IT.

START KONKURSU: 12 MARCA 2012

Przez cały czas trwania pierwszego etapu konkursu (od 12 marca 2012 do 8 czerwca 2012) można rejestrować się na stronie: www.wzi.pjwstk.edu.pl/konkurs

Nagroda główna: BEZPŁATNE STUDIA inżynierskie na Wydziale Zarządzania Informacją PJWSTK *

czytaj dalej

VII TARGI PRACY W WYŻSZEJ SZKOLE HANDLOWEJ WE WROCŁAWIU

Środa, 14 Marzec 2012, 12:39

Już po raz siódmy Wyższa Szkoła Handlowa we Wrocławiu organizuje Targi Pracy – Debatę. Cieszą się one bardzo dużym zainteresowaniem ze strony zarówno wystawców jak i odwiedzających.

czytaj dalej

Znany amerykański socjolog w DSW

Wtorek, 06 Marzec 2012, 18:04

W czwartek (8 marca 2012) w Dolnośląskiej Szkole Wyższej będzie gościł prof. Jeffrey Goldfarb, amerykański socjolog. Uczelnia we współpracy z Urzędem Miasta Wrocławia zaprasza na seminarium oraz panel dyskusyjny z jego udziałem.

czytaj dalej

Bezpłatne warsztaty przedmaturalne z matematyki

Czwartek, 01 Marzec 2012, 22:04

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu informuje, że organizuje bezpłatne warsztaty z matematyki. Mają one na celu przygotowanie uczniów do zdania egzaminu dojrzałości z tego przedmiotu.

W związku z tym, że matematyka sprawia wielu uczniom znacznie większe trudności niż pozostałe przedmioty Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu daje możliwość wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach.

czytaj dalej

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej powstało laboratorium dźwięku

Czwartek, 23 Luty 2012, 09:35

Na Wydziale Nauk Społecznych i Dziennikarstwa DSW powstało nowoczesne laboratorium dźwięku. Do dyspozycji studentów oddano m.in. studio emisyjne do zajęć radiowych i studio produkcyjne do produkcji dźwiękowych, postprodukcji i montażu dźwięku.

czytaj dalej

Tutor – opiekun praktyk dla studentów

Poniedziałek, 06 Luty 2012, 15:15

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej, w ramach projektu „Poprzez praktykę do profesjonalizmu - nowa koncepcja praktyk studenckich i jej aplikacja”, pilotażowo wdrożono innowacyjny system opieki nad praktykami studenckimi. Dotychczasowych opiekunów w DSW zamieniono na tutorów.

czytaj dalej

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2012

Poniedziałek, 23 Styczeń 2012, 14:07

27 marca 2012

Miejsce Targów:
VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie ul. Nowowiejskiego 18

czytaj dalej

Jedyna taka uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce

Środa, 11 Styczeń 2012, 15:00

Z przyjemnością informujemy, iż decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3.01.2012 Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku Fizjoterapia. Tym samym Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii jest jedyną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, a piątą w Polsce, która będzie kształcić magistrów fizjoterapii. Studia 2-letnie magisterskie zostaną uruchomione od października 2012 r. Uczelnia rozwija kierunki o profilu medycznym, które stwarzają absolwentom dobre perspektywy na rynku pracy. Decyzja MNiSW znajduje się na www.wsei.edu.pl

czytaj dalej

Warszawa: studia dofinansowane na kierunku Administracja

Poniedziałek, 09 Styczeń 2012, 16:55

Zostań naszym studentem!

WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE.
- 40 miejsc dofinansowywanych
- dzięki dotacji czesne tylko 240 zł miesięcznie
- dla osób, które podpiszą umowę do 10 lutego 2012 r. wpisowe- 0 zł
Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 25 lutego 2011.
Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w sesjach dwudniowych: sobota, niedziela.

czytaj dalej

Żeby język giętki powiedział to, co pomyśli głowa / po angielsku i niemiecku /

Czwartek, 05 Styczeń 2012, 13:02

Każdy maturzysta wie, iż Polacy nie gęsi i swój język mają, dlatego poprawne władanie językiem ojczystym jest jak najbardziej wskazane. Ale żyjemy w XXI wieku i znajomość języków obcych jest równie konieczna do sprawnego poruszania się w świecie. Dlatego też Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom młodzieży i serdecznie zaprasza wszystkich maturzystów na bezpłatne warsztaty przedmaturalne z języka angielskiego i języka niemieckiego. Dodatkowych – całkowicie nieodpłatnych – zajęć, podczas który można poćwiczyć konwersację i wyrażanie się w pisemnych formach wypowiedzi, nigdy przecież za wiele.

czytaj dalej

Studenci w rolach unijnych parlamentarzystów

Środa, 04 Styczeń 2012, 13:48

- Międzynarodowa konferencja EUROSIM w DSW.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ponad dwustu studentów z Europy i USA wcieli się role unijnych polityków i będą symulować obrady Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

czytaj dalej

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Poniedziałek, 05 Grudzień 2011, 14:15

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

Akademia Małego Studenta - Zabawy z nauką. Eksperymenty

Poniedziałek, 24 Październik 2011, 16:49

Już w najbliższy czwartek (27.10.2011 r.) w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się drugie z trzech spotkań, zaplanowanych w ramach Akademii Małego Studenta.

czytaj dalej

Konferencja: MŁODZIEŻ WOBEC WYZWAŃ SPOŁECZEŃSTWA RYZYKA

Wtorek, 18 Październik 2011, 15:07

Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu ma zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej, zorganizowanej we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskim Towarzystwem Socjologicznym.

Konferencja pt. Młodzież wobec wyzwań społeczeństwa ryzyka odbędzie się w dniach
20-21 października 2011r . na terenie uczelni. Będą w niej uczestniczyć specjaliści z zakresu socjologii młodzieży z całego kraju, podejmujący problematykę miejsca młodej generacji we współczesnym społeczeństwie polskim.

czytaj dalej

Maturzysto! Przygotuj się bezpłatnie do matury!

Poniedziałek, 17 Październik 2011, 13:25

Matura dopiero za kilka miesięcy, ale już dziś warto podjąć starania o to, by zdać ją jak najlepiej. W tym celu Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież maturalną na bezpłatne kursy przedmaturalne z zakresu historii i WOS-u. Już od kilku lat uczelnia organizuje kursy przedmaturalne z różnych przedmiotów – oprócz wyżej wspomnianych również z matematyki i języka angielskiego. Na jeden cykl warsztatów składało się zawsze po kilka dwu-, trzygodzinnych spotkań wykładowców z młodzieżą. Tym razem PWSW proponuje całoroczne kursy dla wszystkich chętnych maturzystów z Przemyśla i regionu.

czytaj dalej

Młodzi 2011– co jeszcze możemy zrobić?

Wtorek, 27 Wrzesień 2011, 09:23

Instytut Edukacji Społecznej oraz DSW zapraszają na debatę 27 września 2011, godzina 12.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wrocław, ul. Strzegomska 55 (aula).

czytaj dalej

Akademia Małego Studenta po raz pierwszy w Przemyślu

Piątek, 23 Wrzesień 2011, 13:31

Przedszkolaki i pierwszoklasiści na studiach

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu jako pierwsza w naszym mieście podjęła się zorganizowania projektu pod nazwą Akademia Małego Studenta. Będzie on skierowany do przedszkolaków w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I szkół podstawowych.

czytaj dalej

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Piątek, 16 Wrzesień 2011, 14:34

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

czytaj dalej

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Piątek, 16 Wrzesień 2011, 09:05

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

czytaj dalej


poprzednia  | 1 | 2 | ...  | 28 | 29 | 30 | ...  | 32 | 33 | następna

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec