Tu jesteś: Start Aktualnosci

Częstochowskie Targi Edukacyjne 2012

Poniedziałek, 23 Styczeń 2012, 14:07

27 marca 2012

Miejsce Targów:
VII Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Częstochowie ul. Nowowiejskiego 18

czytaj dalej

Jedyna taka uczelnia niepubliczna w Wielkopolsce

Środa, 11 Styczeń 2012, 15:00

Z przyjemnością informujemy, iż decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 3.01.2012 Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii w Poznaniu otrzymała uprawnienia do prowadzenia studiów drugiego stopnia na kierunku Fizjoterapia. Tym samym Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii jest jedyną uczelnią niepubliczną w Wielkopolsce, a piątą w Polsce, która będzie kształcić magistrów fizjoterapii. Studia 2-letnie magisterskie zostaną uruchomione od października 2012 r. Uczelnia rozwija kierunki o profilu medycznym, które stwarzają absolwentom dobre perspektywy na rynku pracy. Decyzja MNiSW znajduje się na www.wsei.edu.pl

czytaj dalej

Warszawa: studia dofinansowane na kierunku Administracja

Poniedziałek, 09 Styczeń 2012, 16:55

Zostań naszym studentem!

WIT zaprasza na 3 - letnie studia I stopnia kierunek Administracja - projekt dofinansowany z funduszy UE.
- 40 miejsc dofinansowywanych
- dzięki dotacji czesne tylko 240 zł miesięcznie
- dla osób, które podpiszą umowę do 10 lutego 2012 r. wpisowe- 0 zł
Pierwsze zajęcia rozpoczynają się 25 lutego 2011.
Zajęcia odbywają się, co dwa tygodnie w sesjach dwudniowych: sobota, niedziela.

czytaj dalej

Żeby język giętki powiedział to, co pomyśli głowa / po angielsku i niemiecku /

Czwartek, 05 Styczeń 2012, 13:02

Każdy maturzysta wie, iż Polacy nie gęsi i swój język mają, dlatego poprawne władanie językiem ojczystym jest jak najbardziej wskazane. Ale żyjemy w XXI wieku i znajomość języków obcych jest równie konieczna do sprawnego poruszania się w świecie. Dlatego też Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniom młodzieży i serdecznie zaprasza wszystkich maturzystów na bezpłatne warsztaty przedmaturalne z języka angielskiego i języka niemieckiego. Dodatkowych – całkowicie nieodpłatnych – zajęć, podczas który można poćwiczyć konwersację i wyrażanie się w pisemnych formach wypowiedzi, nigdy przecież za wiele.

czytaj dalej

Studenci w rolach unijnych parlamentarzystów

Środa, 04 Styczeń 2012, 13:48

- Międzynarodowa konferencja EUROSIM w DSW.

W Dolnośląskiej Szkole Wyższej ponad dwustu studentów z Europy i USA wcieli się role unijnych polityków i będą symulować obrady Komisji Europejskiej i Parlamentu Europejskiego.

czytaj dalej

Pierwszy doktorat honorowy w DSW

Poniedziałek, 05 Grudzień 2011, 14:15

Wybitny polski pedagog, prof. Zbigniew Kwieciński, w czwartek (8 grudnia) w DSW otrzyma tytułu honoris causa. To pierwsze takie wyróżnienie przyznane w Dolnośląskiej Szkole Wyższej.

czytaj dalej

Akademia Małego Studenta - Zabawy z nauką. Eksperymenty

Poniedziałek, 24 Październik 2011, 16:49

Już w najbliższy czwartek (27.10.2011 r.) w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbędzie się drugie z trzech spotkań, zaplanowanych w ramach Akademii Małego Studenta.

czytaj dalej

Konferencja: MŁODZIEŻ WOBEC WYZWAŃ SPOŁECZEŃSTWA RYZYKA

Wtorek, 18 Październik 2011, 15:07

Instytut Socjologii Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu ma zaszczyt zaprosić do udziału w międzynarodowej konferencji naukowej, zorganizowanej we współpracy z Instytutem Socjologii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Polskim Towarzystwem Socjologicznym.

Konferencja pt. Młodzież wobec wyzwań społeczeństwa ryzyka odbędzie się w dniach
20-21 października 2011r . na terenie uczelni. Będą w niej uczestniczyć specjaliści z zakresu socjologii młodzieży z całego kraju, podejmujący problematykę miejsca młodej generacji we współczesnym społeczeństwie polskim.

czytaj dalej

Maturzysto! Przygotuj się bezpłatnie do matury!

Poniedziałek, 17 Październik 2011, 13:25

Matura dopiero za kilka miesięcy, ale już dziś warto podjąć starania o to, by zdać ją jak najlepiej. W tym celu Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu zaprasza młodzież maturalną na bezpłatne kursy przedmaturalne z zakresu historii i WOS-u. Już od kilku lat uczelnia organizuje kursy przedmaturalne z różnych przedmiotów – oprócz wyżej wspomnianych również z matematyki i języka angielskiego. Na jeden cykl warsztatów składało się zawsze po kilka dwu-, trzygodzinnych spotkań wykładowców z młodzieżą. Tym razem PWSW proponuje całoroczne kursy dla wszystkich chętnych maturzystów z Przemyśla i regionu.

czytaj dalej

Młodzi 2011– co jeszcze możemy zrobić?

Wtorek, 27 Wrzesień 2011, 09:23

Instytut Edukacji Społecznej oraz DSW zapraszają na debatę 27 września 2011, godzina 12.00, Dolnośląska Szkoła Wyższa, Wrocław, ul. Strzegomska 55 (aula).

czytaj dalej

Akademia Małego Studenta po raz pierwszy w Przemyślu

Piątek, 23 Wrzesień 2011, 13:31

Przedszkolaki i pierwszoklasiści na studiach

Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu jako pierwsza w naszym mieście podjęła się zorganizowania projektu pod nazwą Akademia Małego Studenta. Będzie on skierowany do przedszkolaków w wieku 5-6 lat oraz uczniów klas I szkół podstawowych.

czytaj dalej

ABC komunikacji – kampania społeczna DSW i MPK

Piątek, 16 Wrzesień 2011, 14:34

Dolnośląska Szkoła Wyższa i MPK we Wrocławiu będą uczyć dzieci tolerancji i zasad bezpiecznego podróżowania komunikacją miejską. Akcja „ABC komunikacji” rusza 17 września. Partnerem kampanii jest Travelplanet.pl SA.

czytaj dalej

Adaptacja do przedszkola i szkoły - spotkanie w DSW

Piątek, 16 Wrzesień 2011, 09:05

Dolnośląska Szkoła Wyższa zaprasza nauczycieli i rodziców na spotkanie pod hasłem „Adaptacja do przedszkola i szkoły”, które odbędzie się 23 września 2011 r. (godz. 15:00 – 18:30), Wydział Nauk Pedagogicznych, ul. Strzegomska 55.

czytaj dalej

ARCHITEKTURA I URBANISTYKA nowy kierunek WSSiP w Łodzi

Czwartek, 15 Wrzesień 2011, 11:00

Wydział Architektury Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi informuje, że nabór na studia inżynierskie na kierunek ARCHITEKTURA I URBANISTYKA trwa do 10 października 2011 roku (poniedziałek).

czytaj dalej

Światowej sławy polski uczony prof. Zygmunt Bauman w DSW

Środa, 07 Wrzesień 2011, 20:47

Już po raz drugi jeden z najwybitniejszych myślicieli współczesności – prof. Zygmunt Bauman, wygłosi wykład otwarty w Dolnośląskiej Szkole Wyższej. Tematem spotkania z uczonym będzie Oświata wobec płynnie-nowoczesnych wyzwań.

czytaj dalej

ORGANIZACJA IMPREZ MASOWYCH - nowa specjalność

Środa, 07 Wrzesień 2011, 12:12

Masz pomysł na event? Chcesz organizować imprezy masowe, ale czujesz, że brakuje Ci wystarczającego przygotowania? Przyjdź do Wyższej Szkoły Handlowej we Wrocławiu
- uczelni, która kształci profesjonalistów.

czytaj dalej

Relaks w wydaniu studenckim WSZ „Edukacja”

Środa, 07 Wrzesień 2011, 09:34

Wygodne pufy, miękkie dywany, relaksująca muzyka wydobywająca się z głośników i pełny chillout. A to wszystko na Uczelni. Niemożliwe?
A jednak! Są szkoły, które inwestują w komfort i dobre samopoczucie swoich studentów.

czytaj dalej

Konferencja dziekanów wydziałów pedagogicznych w szkołach wyższych w DSW

Poniedziałek, 05 Wrzesień 2011, 15:13

Po raz pierwszy władze wydziałów kształcących na kierunkach pedagogicznych w szkołach wyższych z całej Polski spotykają się na wspólnych obradach w niepublicznej uczelni. Podyskutują o konsekwencjach zapisów w znowelizowanej ustawie „Prawo o szkolnictwie wyższym”.

czytaj dalej

Filologia i co dalej? Zaplanuj swoją przyszłość zawodową.

Poniedziałek, 05 Wrzesień 2011, 12:43

Studia filologiczne to nadal wysublimowana nisza dla fascynatów kunsztu języka i pełnych ambicji wytrwałych zapaleńców operowania słowem. Jak trudne i wymagające są studia filologiczne wiedzą jedynie Ci, którzy się na nie zdecydowali ale z miłości do języka nie ulegli pokusie dostosowania się do aktualnych trendów kształcenia i wybrali własną, niełatwą ale jakże fascynującą drogę. O możliwościach rozwoju kariery zawodowej dla filologów piszą specjaliści z portalu LinguaJob.pl.

czytaj dalej

Podkarpackie Spotkania Edukacyjne 2011 - edycja jesienna

Czwartek, 01 Wrzesień 2011, 14:41

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w Spotkaniach Edukacyjnych 2011.

TARNOWSKIE
3 listopada 2011 I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Brodzińskiego w Tarnowie
ul. Piłsudskiego 4

GORLICKIE
4 listopada 2011 I Liceum Ogólnokształcące im. Marcina Kromera w Gorlicach
ul. M. Kromera 1

czytaj dalej

Dolny Śląsk okiem amerykańskich studentów

Czwartek, 25 Sierpień 2011, 11:19


Ponad 40 studentów z Ameryki prowadziło obserwacje i analizy nad historycznymi pomnikami Dolnego Śląska i Wrocławia związanymi z tematem kulturowego pogranicza. W sobotę (27 sierpnia) w Księgarni Partnerskiej DSW Tajne Komplety zaprezentują wyniki swoich badań.

czytaj dalej

Zdaj maturę poprawkową z Wyższą Szkołą Handlową we Wrocławiu!

Środa, 27 Lipiec 2011, 19:15

Nie zdałeś matury z matematyki? Nie martw się. Z nami zdasz egzamin poprawkowy!
Wyższa Szkoła Handlowa zaprasza wszystkich chętnych na bezpłatny kurs poprawkowy, który odbędzie się w dniach od 8 do 19 sierpnia w siedzibie Uczelni przy ul. Ostrowskiego 22 w godzinach: 9:00 – 12:15.

czytaj dalej

Kończę studia i co dalej…

Wtorek, 12 Lipiec 2011, 15:19

Dyplom ukończenia studiów w kieszeni, rynku pracy przybywam – myślą absolwenci szkół wyższych. Zanim jednak nastąpi ślepy atak na pracodawców warto zastanowić się nad sobą. Znajomość siebie – to połowa sukcesu. Na resztę składa się pomysł na karierę i dobrze przygotowane dokumenty aplikacyjne – twierdzą doradcy zawodu.

czytaj dalej

Studentki DSW organizują półkolonie dla dzieci w Kłodzku

Piątek, 01 Lipiec 2011, 16:49

Studentki pedagogiki Wydziału Zamiejscowego Dolnośląskiej Szkoły Wyższej w Kłodzku: Beata Kwiatkowska i Maja Zapała, zapraszają dzieci w wieku od 5 do 8 lat do udziału w półkolonii „Ogrody Dziecięce”.

czytaj dalej

Kolejne ułatwienia dla niepełnosprawnych w DSW

Czwartek, 16 Czerwiec 2011, 09:41

Studenci z niepełnosprawnością ruchową nie będą mieli problemu z dotarciem na zajęcia na Wydział Nauk Społecznych i Dziennikarstwa w DSW. W budynku przy ul. Strzegomskiej 47 działa już winda.

czytaj dalej


poprzednia  | 1 | 2 | ...  | 28 | 29 | 30 | ...  | 32 | 33 | następna

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec