Tu jesteś: Start Aktualnosci Rozwiń skrzydła na Politechnice Śląskiej

Rozwiń skrzydła na Politechnice Śląskiej

Czwartek, 29 Czerwiec 2017, 15:35

Politechnika Śląska uruchamia program mentorski „Rozwiń skrzydła!” dla najlepszych absolwentów szkół średnich, którzy podejmą studia na gliwickiej uczelni. Celem programu jest rozwijanie potencjału intelektualnego najlepszych uczniów szkół średnich oraz jednoczesne wspieranie ich rozwoju osobistego i przygotowanie do podjęcia pierwszego zatrudnienia.
Chcesz studiować na jednej z największych uczelni technicznych w kraju i najlepszej szkole wyższej w regionie? Oczekujesz od studiów czegoś więcej niż wysokiej jakości kształcenia, realizowanego w standardowym trybie nauczania?

Aplikuj na Politechnikę Śląską, dołącz do najlepszych i zdobądź osobistego mentora. Dołączając co programu „Rozwiń skrzydła!” otrzymasz opiekę mentorską nauczyciela akademickiego, który przez cały okres studiów będzie pełnił rolę Twojego osobistego przewodnika i doradcy wspierającego Ciebie zarówno w rozwoju kompetencji merytorycznych, jak i tych związanych z rozwojem osobistym.

Oprócz korzyści płynących z bycia w stałej relacji mentor-mentee, otrzymasz m.in. możliwość studiowania w ramach indywidualnego programu studiów oraz dostęp do platformy edukacyjno-społecznej wspomagającej proces mentoringu, wspierającej komunikację pomiędzy mentee a mentorem i umożliwiającej kontakt między wszystkimi uczestnikami oraz tutorami programu. Oprócz tego będziesz mógł uczestniczyć w dodatkowych, bezpłatnych zajęciach językowych, szkoleniach z zakresu rozwoju kompetencji miękkich oraz rozwoju osobistego, takich jak: efektywna komunikacja, zarządzanie sobą w czasie, praca zespołowa, trening radzenia sobie ze stresem, motywacja i zarządzanie emocjami, kreatywne rozwiązywanie problemów, przygotowywanie dokumentów aplikacyjnych w języku polskim i angielskim czy etykieta biznesowa. W ramach programu będziesz mógł korzystać z indywidualnego doradztwa zawodowego i coachingu kariery naukowej, brać udział w wykładach eksperckich, konwersatoriach, panelach dyskusyjnych oraz płatnych stażach badawczo-rozwojowych realizowanych we współpracy z przedsiębiorstwami współpracującymi z Politechniką Śląską.

Jesteś zainteresowany opieką mentora i udziałem w programie mentorskim dla najlepszych absolwentów szkół średnich podejmujących studia na Politechnice Śląskiej? Zarejestruj się w systemie obsługi rekrutacji SORek, a następnie skontaktuj z Działem Spraw Studenckich i Kształcenia Politechniki Śląskiej, by umówić się na indywidulane spotkanie, podczas którego zostaną przedyskutowane m.in. obszary Twoich naukowych zainteresowań, dziedziny, w których chciałbyś się rozwijać i tematy, jakie pragniesz zgłębiać, jak również cele, które chciałbyś osiągnąć. Daj sobie szansę na lepszy start i w pełni rozwiń skrzydła!

*Do programu mentorskiego „Rozwiń skrzydła!” mogą aplikować absolwenci szkół średnich podejmujący studia na Politechnice Śląskiej, którzy wykażą się najlepszymi osiągnięciami na wcześniejszych etapach edukacji, a także laureaci I stopnia konkursu „O złoty indeks Politechniki Śląskiej”

Szczegółowe informacje:
http://www.polsl.pl/mentoring/Strony/Witamy.aspx
************************

Politechnika Śląska to najstarsza uczelnia techniczna w regionie i jedna z największych w kraju.

W tegorocznym w rankingu studiów inżynierskich Perspektywy Politechnika Śląska zajęła czwarte miejsce w Polsce. Dwa spośród blisko 60 oferowanych przez uczelnię kierunków uznano za najlepsze w kraju, dwa zajęły drugie miejsca, a jeden uplasował się na trzeciej pozycji. Obecnie na 15 wydziałach Politechniki Śląskiej prowadzonych jest prawie 200 specjalności, obejmujących cały zakres działalności inżynierskiej.« poprzedni | powrót do spisu | następny »

 

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec