Tu jesteś: Start Aktualnosci WIM partnerem Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego

WIM partnerem Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego

Poniedziałek, 26 Czerwiec 2017, 13:29

22 czerwca przedstawiciele Uczelni Łazarskiego i Wojskowego Instytutu Medycznego podpisali List Intencyjny w sprawie długoterminowej współpracy na rzecz kształcenia studentów kierunku lekarskiego UŁa w zakresie nauczania przedklinicznego oraz rozwoju naukowego studentów i kadry naukowo-dydaktycznej. Tym samym lista partnerów Wydziału Medycznego UŁa poszerzyła się o kolejną wiodącą placówkę medyczną.


W imieniu Uczelni Łazarskiego List Intencyjny podpisali rektor UŁa prof. zw. dr hab. Krystyna Iglicka-Okólska oraz prezydent UŁa Juliusz Madej, zaś w imieniu Wojskowego Instytutu Medycznego dyrektor WIM, gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak. WIM dołączył do grona partnerów Wydziału Medycznego UŁa, wśród których znajdują się czołowe instytucje medyczne, m.in. Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Instytut Psychiatrii i Neurologii w Warszawie, Instytut Hematologii i Transfuzjologii oraz kilkanaście warszawskich i mazowieckich szpitali marszałkowskich, powiatowych, miejskich publicznych i niepublicznych.

Synergia dwóch prestiżowych instytucji

Podpisanie Listu Intencyjnego ws. współpracy to kolejny niezwykle ważny moment w rozwoju Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego, na którym już od października 2017 r. kształcenie rozpoczną przyszli lekarze.

– Podpisany 22 czerwca List Intencyjny to przykład doskonałej współpracy dwóch instytucji naukowych stawiających na rozwój, innowacyjność i nowoczesne podejście do kształcenia. Uczelnia Łazarskiego od lat przoduje w rankingach uczelni niepublicznych, a nasz Wydział Prawa i Administracji został właśnie tego dnia, zresztą po raz kolejny, uznany za najlepszy wśród wydziałów prawa uczelni niepublicznych w opublikowanym właśnie XI Rankingu Wydziałów Prawa „Dziennika Gazety Prawnej”. Jestem przekonany, że nowo utworzony Wydział Medyczny również będzie powodem do dumy, zarówno dla nas, jak i dla WIM-u. Dlatego niezwykle cieszy mnie współpraca z instytucją o takim znaczeniu oraz dorobku naukowym i dydaktycznym, jaki posiada Wojskowy Instytut Medyczny – powiedział podczas uroczystości prezydent Uczelni Łazarskiego, Juliusz Madej.

Z kolei dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego podkreślił, że podpisanie Listu Intencyjnego z Uczelnią Łazarskiego to pierwszy przypadek współpracy WIM z sektorem niepublicznym w szkolnictwie wyższym. Współpraca ta daje wymierne korzyści obu stronom – pozwoli wykształcić przyszłych lekarzy według najnowocześniejszych standardów, a jednocześnie da Instytutowi możliwość zdobycia doświadczenia i niezbędnego know-how w tym zakresie.

– Wojskowy Instytut Medyczny to jedna z największych jednostek badawczo-rozwojowych w Polsce. Nasze Centrum Kształcenia Podyplomowego, Doskonalenia Zawodowego i Symulacji

Medycznej od lat zwiększa kompetencje zawodowe kadry medycznej w wielu obszarach. Jesteśmy centralnym ośrodkiem klinicznym, dydaktycznym i naukowo-badawczym dla wojskowej służby zdrowia. Posiadamy również jedyne w kraju centrum urazowe dla placówek wojskowych. Ze względu na tę specyfikę mamy unikatowe w skali kraju doświadczenie w zakresie nauczania ratownictwa medycznego w sytuacjach kryzysowych, takich jak działania wojenne czy atak terrorystyczny. Duży nacisk kładziemy na praktyczne umiejętności szybkiego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz na kształcenie kompetencji komunikacyjnych zespołów opieki zdrowotnej, co jest także istotnym elementem kształcenia na Wydziale Medycznym UŁa. Dlatego jestem przekonany, że będzie to owocna współpraca – powiedział dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego, gen. dyw. prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak.

Wspólna misja

Obie instytucje łączy dbałość o wysoką jakość kształcenia oraz przekonanie, że najnowszą wiedzę teoretyczną należy łączyć z praktyką. Zapleczem zapewniającym studentom kierunku lekarskiego na UŁa ćwiczenia praktyczne na najwyższym poziomie będzie m.in. najnowsza inwestycja WIM – nowoczesna Pracownia Symulacji Medycznej, w której zdobędą oni praktyczne umiejętności diagnozowania i reagowania w sytuacji zagrożenia życia w warunkach możliwie jak najwierniej odpowiadających rzeczywistym okolicznościom pracy lekarzy. Jak podkreślił Roman Wadowski, kierownik CKPDZiSM, jest to zgodne z misją WIM, której elementem jest szerzenie wiedzy z zakresu ratownictwa medycznego i zachęcanie wszystkich, nie tylko pracowników ochrony zdrowia, do udzielania podstawowej, a często ratującej życie, pomocy osobom poszkodowanym.
************************
Uczelnia Łazarskiego jest czołową uczelnią ekonomiczno-prawniczą w Warszawie. Zajmuje pierwsze miejsce w Rankingach Wydziałów Prawa wśród uczelni niepublicznych według „Dziennika Gazety Prawnej” oraz „Rzeczpospolitej”. Jej Wydział Ekonomii i Zarządzania został uznany najlepszy, praktycznie kształcący, w ocenie „Briefu”. Łazarski jest najlepszą polską uczelnią według globalnego rankingu U-Multirank, powstałego na zlecenie Komisji Europejskiej. Uczelnia tworzy kierunki wspólnie z pracodawcami i dostosowuje system kształcenia do potrzeb zmieniającego się rynku pracy. Pomaga studentom rozpocząć karierę zawodową w międzynarodowym środowisku. Oferta edukacyjna uczelni to studia licencjackie, magisterskie, podyplomowe, MBA, LLM, seminaria doktorskie, szkolenia i kursy językowe. Uczelnia oferuje również studia anglojęzyczne z brytyjskim dyplomem Coventry University.


« poprzedni | powrót do spisu | następny »

 

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec