Tu jesteś: Start Aktualnosci Wielki sukces polskiej uczelni – 15 miejsce w światowym rankingu „Financial Times”

Wielki sukces polskiej uczelni – 15 miejsce w światowym rankingu „Financial Times”

Poniedziałek, 19 Czerwiec 2017, 09:39

Finanse i rachunkowość w Akademii Leona Koźmińskiego to jeden z najlepszych tego typu kierunków na świecie. W opublikowanym 19 czerwca br. globalnym rankingu „Financial Times” polska uczelnia uzyskała 15. miejsce, po awansie o 3 miejsca w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Studia z finansów wybiera coraz więcej młodych Polaków, także dzięki obowiązkowej maturze z matematyki. Młodzież przekonała się, że nie jest to takie trudne, a zdobycie zawodu finansisty wiąże się z bardzo stabilną, tak samo atrakcyjną dla kobiet, jak dla mężczyzn ścieżką kariery nie tylko w sektorze finansowym. Wielu absolwentów kierunku pracuje za granicą m.in. w londyńskim City.

- Na absolwentów finansów czeka cała gospodarka – uważa prof. Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Banku Polska i profesor w Katedrze Finansów ALK. W większości dużych firm nie wystarcza główny księgowy, potrzebne są też osoby od kontrolingu finansowego, audytu czy zarządzania ryzykiem.

Ranking „FT” najlepszych na świecie studiów magisterskich z dziedziny finansów otwierają cztery uczelnie francuskie: EDHEC Business School, HEC Paris, ESSEC Business School i ESCP Europe. Piąte miejsce zajmuje słynna amerykańska MIT. Kolejne uczelnie w rankingu to europejska czołówka akademicka: włoski Uniwersytet Bocconi, hiszpańska IE, brytyjski Warwick University i szwajcarski Uniwersytet St. Gallen. Akademię Leona Koźmińskiego (Kozminski University) wyprzedza chiński uniwersytet z Szanghaju Jiao Tong (14. miejsce), a tuż za nią plasuje się szwedzka Stockholm School of Economics. Pełna lista zawiera 60 uczelni.

- Przebić się w międzynarodowych rankingach kierunków to najlepszy sposób na podniesienie rangi polskich uczelni w świecie. W nauczaniu finansów na poziomie magisterskim trafiliśmy do światowej czołówki, gramy w tej samej lidze, co np. brytyjski Oxford (11. miejsce) czy amerykański MIT (5. miejsce) – uważa prof. Witold Bielecki, rektor Akademii Leona Koźmińskiego.

Akademia Leona Koźmińskiego jest obecna w rankingach „Financial Times” od 7 lat, co przekłada się na wysoki stopień umiędzynarodowienia tej uczelni. Studiuje tu półtora tysiąca cudzoziemców z 70 krajów. Umiędzynarodowienie jest jednym z kryteriów branych pod uwagę w rankingu „FT”, aczkolwiek podstawowym wskaźnikiem pozostaje kariera absolwentów wyrażająca się szybkością znalezienia pracy i wysokością zarobków 3 lata po otrzymaniu dyplomu.

Finanse i rachunkowość w ALK można studiować zarówno po polsku, jak i po angielsku. Współpraca z międzynarodowymi organizacjami m.in. ACCA czy CFA znacznie ułatwia studentom udział w programach certyfikacyjnych. W ramach studiów są realizowane unikatowe specjalności we współpracy z największymi firmami np. przeciwdziałanie praniu brudnych pieniędzy z Citibank International, korporacyjne finanse międzynarodowe pod patronatem KGHM, rachunkowość i sprawozdawczość finansowa we współpracy z ACCA.

http://rankings.ft.com/businessschoolrankings/masters-in-finance-pre-experience-2017
************************
Akademia Leona Koźmińskiego jest wyższą uczelnią o szerokim profilu biznesowym, posiadającą pełne uprawnienia akademickie. Jest jedyną uczelnią w Polce, która otrzymała akredytacje międzynarodowe: AACSB, EQUIS, AMBA i CEEMAN; ma też ocenę wyróżniającą Polskiej Komisji Akredytacyjnej dla kierunków zarządzanie, prawo i administracja. Według rankingów krajowych oraz międzynarodowych jest najlepszą polską uczelnią biznesową i liderem kształcenia menedżerskiego w Europie Środkowej i Wschodniej. Jest też najbardziej umiędzynarodowioną uczelnią w Polsce – studiuje w niej tysiąc obcokrajowców reprezentujących ponad 60 narodowości. Na studiach licencjackich, magisterskich, doktoranckich i podyplomowych kształci 8000 osób.


« poprzedni | powrót do spisu | następny »

 

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Lotnicza Akademia Wojskowa
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec