Tu jesteś: Start Aktualnosci 3 kroki do dobrych studiów

3 kroki do dobrych studiów

Środa, 15 Luty 2017, 09:26

Przyszłość, pasja, kariera, sukces i rozwój osobisty. Te słowa przez wszystkie przypadki odmieniają dziś nie tylko maturzyści. Jaki kierunek studiów wybrać, by w przyszłości mieć dobrą pracę? Co studiować, by zapewnić sobie awans? Które studia ułatwią prowadzenie własnej firmy?
Właściwej odpowiedzi na te pytania poszukują nie tylko osoby, które dopiero stoją przed wyborem ścieżki zawodowej, ale doświadczeni pracownicy, już świadomi tego, że zmiana to jedyna pewna rzecz na rynku pracy.

Właściwy kierunek to dopiero początek

- Jak pokazują badania, w ciągu swojej zawodowej aktywności pracę zmienimy 7 razy w życiu, co więcej 65% uczniów pracować będzie w zawodzie, które jeszcze dziś nie istnieje. Co to oznacza? Że kierunek studiów, który wybierzemy zaraz po maturze dla większości osób stanowić będzie początek drogi do zdobycia pożądanych przez rynek pracy kwalifikacji – przekonuje dr Magdalena Kot-Radojewska, wykładowca akademicki i doradca zawodowy w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Jak podkreśla ekspertka, warto dobrze zastanowić się nad wyborem uczelni i kierunku studiów. - Kierunek rozwoju, który wybierzemy, determinować będzie nasze kolejne wybory życiowe i zawodowe. Ważne, aby studia nauczyły nas umiejętności zdobywania wiedzy, szybkiego i elastycznego działania oraz swobodnego poruszania się po rynku pracy – podkreśla dr Magdalena Kot-Radojewska.

Szukaj inspiracji

Kluczowe są również relacje, które nawiążemy podczas studiów. Ogromną rolę odgrywają osoby, które spotkamy na swojej drodze. Najlepszym tego przykładem są wykładowcy, którzy potrafią nie tylko przekazać wiedzę, ale podzielić się swoim doświadczeniem, zainspirować do działania.

- Wybierając uczelnię zwróćmy uwagę nie tylko na znamienite nazwiska wykładowców akademickich. Dopytajmy, czy wśród osób prowadzących zajęcia są również osoby z praktycznym doświadczeniem w dziedzinie, którą studiujemy. Ekspercka wiedza i znajomość branży są gwarancją nie tylko ciekawych zajęć. Od wykładowców – praktyków otrzymamy porcję wiedzy, której nie da się znaleźć w podręcznikach akademickich. To oni powiedzą, gdzie szukać pracy, czego się uczyć i jakich błędów unikać, by odnieść sukces – podkreśla ekspertka Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

Nie bój się pytać

Co więcej, aktywność, dociekliwość podczas zajęć zaowocować może propozycją stażu, a nawet pracy w firmie, którą reprezentuje wykładowca. - Niedawno w naszej Uczelni gościł dyrektor jednej ze spółek kolejowych. Podczas wykładu studentka logistyki chętnie włączała się w dyskusję, zadawała pytania. W pewnym momencie zapytała, czy po ukończeniu studiów znajdzie zatrudnienie w branży. W odpowiedzi dostała zaproszenie na praktyki – wspomina dr Magdalena Kot-Radojewska.

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej realizuje autorski program „3 dni studiujesz, 2 dni pracujesz”. Studenci od pierwszego roku w poniedziałki i wtorki uczestniczą w zajęciach, szkoleniach, warsztatach i wyjazdach studyjnych, które pozwalają im bliżej poznać przyszłych pracodawców, specyfikę branży, ale też napisać dokumenty aplikacyjne, czy wziąć udział w symulacji rozmowy kwalifikacyjnej.

- To często pierwsze takie doświadczenie, ale statystyki pokazują, że podczas studiów pracuje 92% studentów naszej uczelni. Co więcej, Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadziło niedawno badanie losów absolwentów polskich uczelni. Po odebraniu dyplomu WSB w Dąbrowie Górniczej nasz absolwent szuka pracy mniej niż miesiąc. Ten doskonały wynik to efekt wykształcenia u naszych studentów, aktywnej postawy i umiejętność swobodnego poruszania się po rynku pracy – zaznacza doradca zawodowy uczelni.

W Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej oraz Wydziałach Zamiejscowych w Cieszynie, Żywcu, Olkuszu i Krakowie trwa obecnie rekrutacja na studia inżynierskie, licencjackie i magisterskie.

Sprawdź: www.wsb.edu.pl

Do wyboru jest 14 kierunków studiów i kilkadziesiąt specjalności:

Administracja
Anglistyka
Bezpieczeństwa narodowe
Ekonomia
Fizjoterapia
Informatyka
Inżynieria zarządzania
Logistyka
Pedagogika
Socjologia
Stosunki międzynarodowe
Transport
Zarządzanie
Zarządzanie i inżynieria produkcji
« poprzedni | powrót do spisu | następny »

 

Najczęściej oglądane prezentacje:

1. Uniwersytet Wrocławski
Wrocław, dolnośląskie
2. Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie
Warszawa, mazowieckie
3. Wojskowa Akademia Techniczna im. Jarosława Dąbrowskiego WAT
Warszawa, mazowieckie
4. Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora
Pułtusk, mazowieckie
5. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
6. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
Toruń, kujawsko-pomorskie
7. Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania
Łódź, łódzkie
8. Dolnośląska Szkoła Wyższa
Wrocław, dolnośląskie
9. Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II
Lublin, lubelskie
10. Policealne Studium Aktorskie im. Aleksandra Sewruka przy Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
Olsztyn, warmińsko-mazurskie
11. Akademia Morska w Szczecinie
Szczecin, zachodniopomorskie
12. Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie
Szczytno, warmińsko-mazurskie
13. Akademia Makijażu Mokotowska
Warszawa, mazowieckie
14. Wyższa Szkoła Zarządzania i Bankowości w Poznaniu
Poznań, wielkopolskie
15. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Poznań, wielkopolskie
16. Politechnika Częstochowska
Częstochowa, śląskie
17. Uniwersytet Łódzki
Łódź, łódzkie
18. Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych
Dęblin, lubelskie
19. Wyższa Szkoła Filologiczna we Wrocławiu
Wrocław, dolnośląskie
20. Akademia Morska w Gdyni
Gdynia, pomorskie
21. Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Warszawa, mazowieckie
22. Policealne Studium Zawodowe Plastyczne STUDIO SZTUKI
Warszawa, mazowieckie
23. Uczelnia Łazarskiego
Warszawa, mazowieckie
24. Szkoła Projektowania i Reklamy Policealne Studium Zawodowe
Łódź, łódzkie
25. Szkoła Policealna Integracyjna Masażu Leczniczego nr 2 w Krakowie
Kraków, małopolskie
26. Krakowskie Szkoły Artystyczne
Kraków, małopolskie
Ranking szkół WPROST
Copyright © 2018 pcart | Design: Kacper Kuciński | Webdeveloper: Piotr Dziembor | CMS: Łukasz Piec